Ztracený bod s Energií? Kalich hořkosti pijeme až do dna, říká zklamaný Pech

Foto: hcsparta.cz

Sparta sice prolomila sérii domácích nezdarů, ale zároveň přišla o důležitý bod v boji o play off. Trápící se Energii přetlačila až po nájezdech. „Jsem zklamaný,“ přiznává přes vítězství 4:3 útočník Lukáš Pech.

Nový fanshop

Pražané začali tak, jak skončili o dva dny dřív proti Třinci. Tedy aktivně. V první části měli jasně navrch, na střely ji ovládli 16:6. Ale nakonec byli vůbec rádi, že se do kabin poprvé šlo za stavu 1:1. „Místo toho, abychom Vary přejeli, tak se s nimi takhle trápíme,“ štve Lukáše Pecha.

Ve druhé třetině šli hosté podruhé do vedení, domácí sice i díky trefě útočníka s třiadvacítkou na zádech otočili, ale vedení 3:2 ve třetím dějství neudrželi, když si kapitán Jan Piskáček dal ukázkový vlastňák. „Ten kalich hořkosti jsme si vypili až do dna,“ hlásí sparťanský střelec.

Moc dobře ale ví, že to nebylo o téhle situaci, ale o mizerné koncovce. „Měli jsme moc šancí. Kdybychom odskočili třeba na 4:1, nikdo by se nedivil. Bohužel jsme je špatně řešili a taky jim fantasticky zachytal gólman,“ chválí šestnáctiletého Jana Bednáře, jenž chytil 43 ze 46 střel.

Pražanům nešla upřít snaha, ale chybí jim stále lehkost. „Je to hlavně o hlavách. Všichni umíme hrát hokej, ale hlava dělá strašně moc. Doufám, že jsme se nakopli a přesvědčili se, že hokej hrát umíme. Pozitivem je, že jsme si vytvářeli šance a hráli dobrý hokej,“ nachází také klady.

Super zákrok! 16letý Bednář sebral gól Formanovi

Sparta nakonec urvala výhru až v dovednostní disciplíně. „Jsem zklamaný. Byla to hra na jednu bránu, ale dostali jsme smolné góly a neproměnili spoustu příležitostí. Bohužel jsme se trápili až do konce, nakonec máme aspoň bod navíc,“ líčí s poněkud rozporuplnými pocity.

Ztráta bodu může Spartu v závěrečném boji o desítku hodně mrzet, Litvínov na ni ztrácí už jen dva body. „Uvidíme, jestli to bude v konečném zúčtování málo, nebo to bude stačit. V neděli nás čeká další důležitý zápas, tam se nejspíš rozhodne,“ tuší před klíčovou bitvou s chemiky.

„Uvidíme, jestli to bude v konečném zúčtování málo, nebo to bude stačit. V neděli nás čeká další důležitý zápas, tam se nejspíš rozhodne.“

„Byl bych raději, kdybychom si desítku uhráli dávno a měli klid, ale asi je spravedlivé, že si to s Litvínovem takhle rozdáme tři kola před koncem.“ Pro oba týmy to bude v podstatě malé play off. Sparta může jít do pětibodového trháku, ale zároveň taky o bod za svého soupeře.

„Pro nás je teď už každý zápas jako v play off. Hrajeme o bytí a nebytí, abychom se dostali do desítky. Mohli jsme pomýšlet na šestku a teď se bojíme, abychom vůbec zůstali v desítce. Věřím, že když navážeme na výkon a budeme makat, tak uspějeme,“ burcuje Pech.

Sestřih utkání HC Sparta Praha – HC Energie K. Vary

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz