Ztráta pro Energii. Neústupný bojovník a dříč přerušil kariéru

Foto: hokejkv.cz

Karlovarský bek Ondřej Šafář se kvůli přetrvávajícím zdravotním problémům rozhodl dočasně přerušit kariéru, s klubem se dohodl na ukončení smlouvy k poslednímu červnovému dni.

Chance liga na Hokejka TV

24letý hokejista sice s karlovarským týmem zahájil letní přípravu na příští extraligový ročník, jenže během tréninků jej pořád víc omezovaly zdravotní trable, se kterými se potýkal už delší dobu. Ondřej Šafář už situaci řešil rázně a rozhodl se jít na operaci kolene.

S tím souvisí i jeho přerušení kariéry. „Úplně ji však končit nechci. Prognóza od doktorů je padesát na padesát, takže věřím, že když to bude třeba dobré, tak třeba za rok bych se mohl někde objevit a ještě si zkusil zahrát,“ má jasno rodák z Ostrova nad Ohří.

Mladý zadák, jenž začínal s hokejem v Sokolově, se později přesídlil do Karlových Varů, kde si zahrál i juniorskou MHL a už v sezoně 2014/15 zapsal první extraligové starty. Celkem za Energii sehrál 100 soutěžních utkání, v nichž nasbíral gól a šest asistencí.

„Kariéru končit úplně nechci.“

„Energie přichází nejen o výtečného defenzivního obránce, ale také neústupného bojovníka a dříče, který na ledě nic nevypustil. Vedení klubu, trenéři i spoluhráči přejí Ondrovi brzké uzdravení a úspěšnou rehabilitaci,“ uvedl klub na svých webových stránkách.

Šafář si vyzkoušel seniorský hokej také v Litoměřicích, Jihlavě, Prostějově, Kadani a poslední tři roky hájil i barvy Sokolova. V tom posledním pomohl Baníku šesti body (1+5) ve 23 zápasech, v dresu Energie odehrál o jedno utkání méně a zapsal bod za gól.

Přidá bývalý mládežnický reprezentant v budoucnu další starty? Věřme, že ano!

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz