Ztráta pro Jablonec! Plíhal odchází do Německa, má hrát v útoku s Hořavou

Foto: hcvlci.cz

8. ledna 13:34

Adam Bagar

Zkušený útočník Tomáš Plíhal opouští druholigový Jablonec nad Nisou, na spolupráci do konce sezony se ve třetí nejvyšší německé soutěži dohodl s Landshutem.

Jágr Chance liga

Vlci přicházejí o svého klíčového hráče. Pětatřicetiletý útočník, jenž si na severu Čech zahrál druhou ligu poprvé v kariéře, nasbíral ve 24 zápasech parádních 40 bodů s bilancí 14+26 a má velkou zásluhu na tom, že tým od Nisy nastřílel už 120 gólů a vede svou skupinu.

„Jde o ostříleného hokejistu, s jeho klidem a charismatem jsme získali opravdovou posilu do týmu plného divokého mládí.“

Podle webu evl.info nastoupí Tomáš Plíhal naposledy v jabloneckém dresu ještě ve středeční bitvě s Kolínem, po ní si zabalí a připojí se k Landshutu. Premiéra ve třetí nejvyšší německé soutěži ho čeká hned v pátek na půdě Rosenheimu, kde se střetne čtvrtý se třetím.

Nejen vrchlabské hvězdy. Které další osobnosti hrají 2. ligu? »

„Nejdřív bylo v plánu, že se Tomáš Plíhal připojí až za týden, ale jsme mu velice vděční, jak zareagoval na naši situaci a dorazí už ve čtvrtek. Získáváme velmi zkušeného hráče,“ hlásí generální ředitel Ralf Hantschke na adresu útočníka s 93 starty v zámořské NHL.

„Jde o ostříleného hokejistu s tahem na branku. Tomáš je pravým tvůrcem hry. Je použitelný jak na centru, tak na křídlech, a umí taky výborně bránit. S jeho klidem a charismatem jsme získali opravdovou posilu do týmu plného divokého mládí,“ doplňuje Hantschke.

Plíhal bude nosit číslo 93, nastupovat má s Hořavou

Plíhal, který strávil osm let v zámoří, zahrál si ve Finsku, v EBEL za Znojmo nebo v extralize za Třinec, působil krátce v Německu už na konci minulého ročníku. Teď vyzkouší Oberligu. Nastupovat má s číslem 93 v útočné formaci s produktivním Miloslavem Hořavou.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz