Ztráta pro Liberec! Musil dostal od Ujčíka stopku za pěsti do Marcinka

Bílí Tygři se budou muset ve druhém zápase finálové série s Oceláři obejít bez Adama Musila. Liberecký útočník pyká za zákrok na Tomáše Marcinka ze závěru úvodní partie, kterou Třinec vyhrál 6:2. Předseda disciplinární komise Viktor Ujčík o tom informoval ve svém rozhodnutí.

Hokejista sezony

Šéf extraligové disciplinární komise Viktor Ujčík se zákrokem zabýval na základě zápisu o utkání. Adam Musil v 50. minutě dvakrát napadl Tomáše Marcinka, za což od sudích Robina Šíra a Petra Laciny obdržel dohromady 27 trestných minut a musel předčasně pod sprchy.

„Musil reagoval na předchozí souboj tím, že Marcinka udeřil pravou rukou do oblasti hlavy a ve svém jednání neustal ani poté, co upadl na ledovou plochu. Ležícího protihráče v naprostém rozporu s nepsanými zákonitostmi hry poté znovu udeřil pravou rukavicí,“ popisuje Ujčík.

Ten 24letého útočníka Bílých Tygrů potrestal nepodmíněným zastavením činnosti na jedno soutěžní utkání. Adam Musil tak přijde o pondělní druhou finálovou bitvu v třinecké Werk Areně, navíc musí zaplatit také finanční pokutu ve výši deseti procent základní měsíční odměny.

Podle kluků to byla prasárna, líčí Doudera »

Pro libereckého kouče Patrika Augustu, jenž po nedělní prohře 2:6 nebyl vůbec spokojený s defenzivní činností svého týmu, je to další problém. Bude muset překopat složení útoků, Musil v prvním utkání finále nastoupil ve druhé formaci vedle Jaroslava Vlacha a Michala Bulíře.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz