Ztráty pro Plzeň! Straka s Malátem mají stopky za fauly proti Kometě

Plzeň přišla o další dva útočníky, kteří pykají za své fauly v nedělním zápase s Kometou. Sebastián Malát má za atak na Karla Pláška zastavenou činnost na dvě utkání, Petr Straka obdržel za zákrok na Vojtěcha Střondalu stopku na jeden duel a navrch finanční pokutu ve výši deseti procent základní měsíční odměny.

O Kapku lepší hokej

Petr Straka stihl odehrát jen něco přes dvě minuty. Pak v souboji před brněnskou klecí dvakrát sekl do slabin Vojtěcha Střondalu, což neuniklo pozornosti hlavních arbitrů Robina Šíra a Petra Úlehly, od kterých vyfasoval trest na pět minut plus do konce utkání za sekání.

Šéf extraligové disciplinárky se ztotožnil s kvalifikací přestupku rozhodčími. „Hráč po předchozích vzájemných konfliktech dvakrát cíleně sekl soupeře holí mezi nohy,“ líčí Viktor Ujčík, který sáhl ke stopce na jeden duel a pokutě ve výši 10 procent základní měsíční odměny.

Při stanovení výše trestu přihlédl k tomu, že brněnský útočník při zákroku neutrpěl zranění a utkání dokončil, stejně jako k přitěžující okolnosti, že forvard Plzně už byl v lednu letošního roku disciplinárně trestán – tehdy přišel o dva zápasy po faulu na Tomáše Redlicha.

Druhý plzeňský hříšník Sebastián Malát si krátce po polovině střetnutí zbytečně vyšlápl na Karla Pláška a rovněž musel předčasně pod sprchy. Hlavní arbitři Šír s Úlehlou jeho zákrok ohodnotili trestem na pět minut plus do konce utkání za zásah do oblasti hlavy nebo krku.

Přestože byl Plášek v držení puku, Malát podle Ujčíka nedodržel zásadu, že je povinen postupovat tak, aby neohrozil zdraví soupeře. „Jednal bez snahy hrát kotouč, s výhradním cílem zasáhnout soupeře. Před střetem se záměrně napřímil a zasáhl ho ramenem do obličeje.“

Předseda extraligové disciplinárky udělil plzeňskému mladíkovi trest nepodmíněného zastavení činnosti na dvě utkání. Přihlédl přitom k charakteru zákroku i k tomu, že Malát nebyl v uplynulých dvou letech disciplinárně trestán a Plášek utkání přes tržnou ránu dokončil.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz