Zubr Svoboda o výpomoci Zlínu: Ještě v Litvínově, potom se uvidí

Foto: David Peška, beranizlin.cz

Zlín opět dokázal, že proti papírově silnějším celkům to umí. Poprvé v sezoně sice s Libercem padl, ale stejně mu ukradl jeden bod za porážku po nájezdech. Jednou vstřelenou brankou k němu přispěl Jakub Svoboda, který má ve Zlíně vyřízeny střídavé starty z Přerova.

Aplikace Tipsport extraligy

„Zápas měl světlé, ale i horší pasáže. Na naší straně bylo v závěru základní hrací doby hodně štěstí, když soupeř netrefil prázdnou bránu. Můžeme být rádi za bod, neboť Liberec mohl klidně vést 3:1. Každopádně škoda prodloužení a nájezdů, šance jsme měli. Mohli jsme urvat alespoň druhý bod,“ hodnotí utkání 31letý útočník.

Jeho slova jsou naprosto pravdivá. Bílí Tygři šli hned v úvodní třetině dvakrát do vedení, ale Berani vždy našli odpověď. V samotném závěru základní hrací doby pak dostal Petr Jelínek přihrávku před odkrytou klec, kterou trestuhodně netrefil.

„Tohle se stát zkrátka nemůže. Tři, čtyři vteřiny před koncem jeli tři na jednoho a nahrávali si do prázdné brány. Můžeme být rádi, že liberecký hráč poslal kotouč do rohu. Měl tam zcela odkrytou branku a snadnou pozici,“ vrací se k Jelínkově šanci Jakub Svoboda, jenž není spokojen se vstupem do zápasu.

„Začátek nebyl dobrý, měli jsme vlažnější tempo. Poté se ale naše hra zvedla, začali jsme hrát dobře. Je to pro nás povzbuzeni, že se dostaneme z těchto situací a umíme zahrát s každým. Měli jsme dobrý pohyb, zápas byl zkrátka dobrý. Vynutili jsme si fauly, dostávali se do šancí. Napadali jsme soupeře a dobře se vraceli,“ vidí i přes porážku pozitiva.

Zápas došel do nájezdů, jelo se hned devět sérií. Jakub Svoboda tak dostal příležitost při dvou nájezdech, ale ani v jednom mu to úplně nevyšlo. „Při prvním nájezdu jsem málo naznačil střelu, zkrátka jsem to málo prodal. U druhého zazvonila tyčka. Příště je potřeba zasunout kotouč do brány, když je tam navíc volné místo,“ hlásí.

Jakuba Svobodu si však ve Zlíně nemůžou vynachválit. Za pět zápasů nasbíral slušné tři body (1+2) a při zranění Jakuba Šlahaře a Antonína Honejska je určitě důstojnou náhradou. Jak to vypadá s jeho dalším působením? „Jsme domluveni na spolupráci do nedělního zápasu v Litvínově. Co bude dál, se uvidí.“

„Jsme domluveni na spolupráci do nedělního zápasu v Litvínově. Co bude dál, se uvidí.“

Ševci po úterním vítězství nad Plzní brali bod také proti Liberci, i když jenom jeden. Ztráta na play off je však stále propastná, dvanáctá Olomouc má o sedm bodů více. Bílí Tygři řeší zcela jiné problémy, protože usilují o přímý postup do čtvrtfinále. Ten jim zatím uniká jen kvůli horšímu skóre v porovnání s Plzní.

Sestřih utkání

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz