Zvítězil zdravý rozum, tvrdí Pešout. Vary chtějí přivést dva top hráče!

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Mezi kluby, kterým se schválený formát Tipsport extraligy pro nadcházející sezony líbí, se přidaly i Karlovy Vary.

partneři českého hokeje

Hlavní kouč Martin Pešout svůj názor neskrýval ani před rozhodnutím výkonného výboru a tvrdil, že hrát o sestup by z jeho pohledu bylo nefér. Stanovisko potvrzuje i nyní v rozhovoru na webových stránkách Energie.

„Myslíme si, že zvítězil zdravý rozum. My takové rozhodnutí vítáme. Hlasovali jsme pro něj na APK, podporovali jsme jej dlouhodobě,“ hlásí na adresu systému určeného na tři sezony dopředu.

„Soutěž bude stejně atraktivní, jako byla v uplynulé sezoně.“

Jeho nejvýraznějším bodem je samozřejmě uzavření extraligy zeshora pro nadcházející ročník. Podle Pešouta tím v žádném případě úroveň neztratí. „Soutěž bude stejně atraktivní, jako byla v uplynulé sezoně, žádný tým určitě nebude chtít skončil na třináctém nebo čtrnáctém místě. Myslím si, že soutěž bude velice vyrovnaná a o postup do předkola play off se bude bojovat až do posledního utkání základní části,“ věří.

Karlovy Vary budou mít za cíl potvrdit minulý ročník, v němž se zařadily mezi nejpříjemnější překvapení soutěže. Vyhnuly se záchranářským starostem a relativně v pohodě postoupily do předkola play off. A to všechno s jedním z nejnižších rozpočtů.

„Věřím, že můžu mluvit za celou kabinu, že celý tým bude šlapat na 110 procent, abychom v Karlových Varech hráli na konci sezony minimálně předkolo play off a následně se porvali o čtvrtfinále a co největší úspěch. Hráči mají vypsané týmové prémie a nedovedu si představit, že o ně někdo nebude chtít hrát,“ říká hlavní kouč.

Alespoň zopakovat výsledek ale pro něj nebude snadné, mužstvo buduje tak trochu odznova. V podobě Tomáše Rachůnka a Dávida Grígera mu odešla skoro stovka kanadských bodů, posily takový zvuk rozhodně nemají.

Ale pozor – další by ještě měly dorazit, a to i navzdory ochraně proti sestupu!

„Mužstvo chceme naopak ještě posílit o jednoho top útočníka a obránce tak, abychom hráčům dali šanci bojovat o co nejlepší umístění. Chtěli bychom jim tím vyjít vstříc za to, že přistoupili na snížení platu o 50 % po dobu pěti měsíců, abychom přežili tu dobu, kdy jsme nevěděli, co bude,“ připomíná Pešout nepopulární rozhodnutí, které s klubovým vedením učinil.

Teď ho těší, že svaz dal extraligovým klubům jistotu a také nastavil podmínky pro následující tři sezony. „Z našeho pohledu je to strašně důležitý vzkaz všem fanouškům a sponzorům, že extraliga je stabilní soutěží, která má jasný plán na další tři roky,“ kvituje.

Na stránkách hokejkv.cz se Martin Pešout vyjádřil i k Milanu Gulašovi, jenž mezi hokejisty patří ke stabilním odpůrcům jakéhokoli uzavírání soutěže.

„Milan je bezesporu za posledních pár sezon nejužitečnějším hráčem extraligy. Máme demokracii a může mít svůj názor. Můj názor je však opačný a nedovedu si představit, že by hráči nechtěli hrát o prémie za utkání, o cílové prémie za postupy, ať už do předkola, čtvrtfinále či semifinále, a potažmo úspěch jako takový a v neposlední řadě o smlouvu do příštích sezon,“ vnímá karlovarský kouč.

Je jasné, že téma bude hokejovým prostředím ještě nějakou dobu ostře rezonovat. Nejvýrazněji se proti němu vymezila pražská Sparta, zatímco Liberec s Plzní zatím reakci nepřinesly. Naopak Hradec Králové či Vítkovice rozhodnutí kvitují.

Pešout už by uvítal klid. „Přejeme si, aby už v co nejkratší době ustaly veškeré diskuse o systému soutěže a všichni jsme se začali věnovat poctivé tvrdé práci ve svých klubech, za kterou jsme placeni,“ uzavírá.

Foto: Kateřina Macečková, hokejkv.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz