Zvrat na východě. Orlová míří do druhé ligy, licenci má od Studénky

Foto: Jindřich Štrobl, hcorlova.cz

27. května 2018, 15:07

Adam Bagar

Hokejisté Orlové nezvládli březnové finále krajské ligy, po klíčovém debaklu 2:12 smutnili. Naopak hosté ze Studénky prožívali euforii z titulu po šestnácti letech a postupu do třetí nejvyšší soutěže. Ale nakonec je všechno jinak, místo nich na druholigovou mapu míří po čtyřech ročnících Orli.

Fanshop národního týmu

Orlová měla hrát druhou ligu už v uplynulé sezoně, jenže město jí nepodpořilo. Chybějících téměř půl milionu korun se tamnímu vedení nepodařilo sehnat. Orli za daného stavu nechtěli riskovat a stejně jako Technika Brno se z finančních důvodů museli soutěže vzdát.

Letos věřili, že se jim podaří obhájit titul a po čtyřech sezonách už dosáhnout na vytoužený návrat do druhé ligy. Jenže plány jim překazila Studénka. Ta celou sezonu hrála bez domácího stánku a stejně napsala nevídanou pohádku, finálovou sérii ovládla 3:1 na zápasy.

"Orlová zpátky na druholigové mapě? Je to tak, Studénka nám přenechala práva."

Tým trenéra Miroslava Pokorného rovnou získal právo účasti startovat v novém ročníku druhé ligy. "Chceme ji hrát. Myslím, že to tak nákladné nebude, vesměs bychom hráli s týmy kolem komína a každé druhé utkání by bylo skoro derby," hlásil po postupu šéf střídačky.

Ale nakonec je všechno jinak, na druholigovou mapu míří zpátky Orlová. "Je to tak, Studénka nám přenechala práva," potvrdil hokej.cz hlavní trenér a zároveň prezident orlovského klubu Daniel Marosz, který čeká už jenom na to, až to posvětí Český svaz ledního hokeje.

Orlová čeká na oficiální potvrzení od ČSLH

"Čekáme teď na rozhodnutí hokejového svazu. Poslali jsme jim veškeré dokumenty, o které nás žádali, zaplatili jsme také převod licence. Myslím, že už brzy by mělo být oficiálně jasno," uvedl spokojený Marosz. "Konečně se to po těch letech podařilo," dodal na závěr.

Orlová by se měla v nové sezoně potkávat s Opavou, Kopřivnicí, Valašským Meziříčím, Novým Jičínem, Hodonínem a Šumperkem. Soutěž opustila Poruba, která slavila postup do WSM Ligy. Formát druhé ligy zatím nebyl stanoven, jasno by mohlo být už 1. června po aktivu.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz