Zvrat! Slovan v KHL končí, vrací se do slovenské extraligy

Foto: Instagram HC Slovan Bratislava

Už to vypadalo, že Slovan Bratislava díky novému investorovi z Čech vymaže svoje dluhy a zůstane v Kontinentální hokejové lize. Jenže situace se rychle změnila.

partneři českého hokeje

„Investor se nám nepotvrdil. To znamená, že se na příští sezonu přihlásíme do extraligy," řekl na mimořádné tiskové konferenci Juraj Široký mladší, výkonný viceprezident klubu.

Ještě před pár týdny přitom Slovan informoval, že má před podpisem nové smlouvy s investorem z Česka. „Žili jsme v domnění, že už je hotovo. Investor od toho ale nakonec ustoupil. Je to pro mě zklamání. Asi jsem uvěřil něčemu, co nebylo úplně tak, jak bylo prezentované," uvedl Široký.

„Dluh tu samozřejmě stále je. Několikamilionový. Budeme se s tím muset popasovat. Nějaké podmínky, abychom získali extraligovou licenci, jsou," prozradil Široký. „Už nemůžeme slibovat nemožné, musíme začít chystat reálné věci. Už teď jsme hodně pozadu oproti ostatním týmům, které budou hrát extraligu. Nemáme ještě ani trenéra."

V souvislosti se Slovanem se hovořilo o příchodu kouče Vladimíra Růžičky. „Já jsem o tom nevěděl," řekl ale Široký.

Slovan v KHL končí po sedmi sezonách. Nejdál to dotáhl do osmifinále. V pěti ze sedmi ročníků do play off vůbec nepostoupil.

Před odchodem do ruské soutěže vyhrál Slovan osm extraligových titulů. „Budeme chtít dostat Slovan tam, kde byl, když odcházel. Asi ne v prvním, druhém roce, ale časem určitě," uzavřel Široký.

V minulém ročníku hrálo za Slovan i několik Čechů: brankář Jakub Štěpánek, obránce Lukáš Klok a útočníci Michal Řepík s Rudolfem Červeným.

Kam nyní povedou jejich kroky?

A co trenér Vladimír Růžička?

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz