Zvrat! Znarok nebude trenérem Ruska, sbornou má převzít Žamnov

Foto: en.fhr.ru

Na střídačku Ruska se měl původně vrátit Oleg Znarok, jenže nakonec je všechno jinak. Odborná rada Ruské hokejové federace na post hlavního trenéra sborné doporučila Alexeje Žamnova.

Fanshop národního týmu

O novém kouči informovala před pár dny média na základě vyjádření Vladislava Treťjaka. Znarok měl ve funkci vystřídat Valerije Bragina. 

Ruská hokejová federace jméno Braginova nástupce probírala na zasedání odborné rady zástupců ledního hokeje, které se konalo v pondělí. 

„Rada měla několik kandidátů. Po dlouhé debatě většina členů podpořila Žamnovovu kandidaturu.“

A po dlouhých diskuzích doporučila na post hlavního trenéra Alexeje Žamnova. 

„Rada měla několik kandidátů. Po dlouhé debatě většina členů podpořila Žamnovovu kandidaturu,“ uvedl v tiskovém prohlášení člen odborné rady Valerij Kamenskij.

„Doufáme v dlouhodobou spolupráci, pro nás je důležité myslet dopředu. Žamnov ví, jak budovat vztahy s různými generacemi hráčů a je silným stratégem, motivátorem a psychologem,“ dodal prezident FHR Treťjak. 

Podle Treťjaka ovlivnila rozhodnutí rady zejména účast hráčů z NHL na olympijských hrách v Pekingu. Znarok se společně s Braginem ke sborné připojí jako konzultanti.

„Žamnov ví, jak budovat vztahy s různými generacemi hráčů a je silným stratégem, motivátorem a psychologem.“

„Alexej má dlouholeté zkušenosti v manažerské skupině národního týmu, pomohl mu vyhrát olympiádu v Jižní Koreji a dokonale rozumí specifikům práce s hvězdami z NHL,“ zmínil ještě Kamenskij.

Padesátiletý Žamnov dlouhodobě pracoval jako generální manažer v KHL u týmů Viťaz Čechov, Spartak Moskva nebo Atlant Mytišči. U reprezentace zastával funkci ředitele skautingu, asistenta trenéra a asistenta generálního manažera. 

Foto: Markéta Křížová

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz