Zvučný nákup v Liberci: přichází syn kanadské legendy NHL

Christian Thomas | Foto: SC Bern

Bílí Tygři zbrojí. V úterý odpoledne odkryli druhou ofenzivní posilu, pod Ještěd míří kanadský štírek Christian Thomas. S klubem podepsal roční kontrakt zahrnující opci, jak klub informoval na svém webu.

„Jeho skautováním jsme strávili mnoho času,“ komentuje nejnovější akvizici hlavní trenér Filip Pešán.

„Christian je hráč s historií v NHL, spoustu sezon odehrál v AHL a top evropských ligách. Poslední dva roky sice nastupoval v nižší evropské soutěži, ale to nic neubralo na jeho tlaku do brány a rychlosti bruslení,“ naráží Pešán na štaci v italském Bolzanu.

„Christian je hráč s historií v NHL.“

Během dvou sezon v mezinárodní ICEHL oslnil 32letý Thomas 89 kanadskými body. Z toho bylo téměř padesát branek. Mimo zámoří vystřídal Rögle, Čeljabinsk, Bern, KooKoo nebo Nur-Sultan.

„Je nebezpečný v zakončení a má skvělý forčeking, což jsou atributy, které jsme u hráče hledali. Věříme, že do našeho týmu má co přinést,“ dodává šéf liberecké střídačky na adresu 175 centimetrů vysokého křídelníka.

Rodák z kanadského Toronta má hokej v genech: jeho otec Steve Thomas se řadí k legendám NHL, ve které nastřádal 1 235 startů. Stopu zanechal u Maple Leafs, Blackhawks, Islanders, Devils, Mighty Ducks a Red Wings.

Za mimořádně talentovaného hráče platil odmala i Christian. I přes menší postavu zářil v kanadské juniorce takovým stylem, že si ho na draftu v roce 2010 ve druhém kole zamluvili funkcionáři New York Rangers.

„Je nebezpečný v zakončení a má skvělý forčeking.“

V elitní lize světa to dopracoval k 27 kláním, od roku 2018 brázdí evropské kluby. Do sbírky jeho největších úspěchů spadá bronzová placka z olympijských her v jihokorejském Pchjongčchangu.

Na liberecké soupisce v tuto chvíli tedy figurují dva Kanaďané: Thomas a obránce T.J. Melancon. Pro zajímavost – švagrem čerstvého Tygra je NHL veterán Adam Henrique.

Tvořící se kádr Bílých Tygrů Liberec

Brankáři: Daniel Král, Petr Kváča.

Obránci: David Aubrecht, Vojtěch Budík, Lukáš Derner, Tomáš Galvas, Michal Ivan, Petr Kolmann, Adam Král, Michael Krutil, T. J. Melancon, Jakub Šedivý, Radim Šimek.

Útočníci: Michal Bulíř, Adam Dlouhý, Martin Faško-Rudáš, Tomáš Filippi, Oscar Flynn, Kelly Klíma, Adam Musil, Daniel Pekař, Jaromír Pérez, Jaroslav Vlach, Marek Zachar, Christian Thomas.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz