Bratislava bude malá Praha, chci to zažít! hlásí Řepík. Baterky dobíjel v Dubaji

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

26. března 2019, 15:15

Václav Jáchim

S národním týmem absolvoval tři poslední šampionáty a Michal Řepík pokaždé patřil k nejlepším českým útočníkům. Šikovný bruslař a střelec dokáže načasovat formu, na mezistátní scéně opakovaně zaválel, k čemuž přispívají i zkušenosti z KHL. Odchovanec hokeje ve Vlašimi se teď pere o další velký sen. „Bratislava by pro nás Čechy mohla být taková malá Praha. Hrozně rád bych ten turnaj zažil," říká.

Vzhledem k avizovanému zájmu krajánků z NHL není jasné, kolik hokejistů z evropských soutěží má s ohledem na MS šanci uspět. Ostřílení bojovníci přesto naskočili do přípravy a podstoupí dlouhé týdny tréninků či přátelských zápasů. Pro Řepíka je národní tým nejvíc, rodina a odpočinek musejí počkat. „Jdu do toho s tím, že se poperu o nominaci. Pak uvidíme, jestli to vyjde," říká upřímně.

S Podolskem jste ukončil sezonu hodně brzy, jak dlouhou pauzu bez utkání máte za sebou?
Zhruba tři týdny od chvíle, kdy jsme hráli v KHL poslední zápas. Odpočinul jsem si a také vyčistil hlavu. Teď jsem připraven na tu dlouhou štreku v rámci přípravy. Chci zabojovat o mistrovství světa. Nebude to krátké ani lehké, ale zabojuju o to, abych se dostal na mistrovství světa.

Co jste během volna stihl?
Strávil jsem to hlavně s rodinou. Odletěli jsme na chvíli na dovolenou do Dubaje. K moři, za sluníčkem. Za sezonu bylo zimy a cestování hodně, potřeboval jsem si trošku prohřát kosti. V průběhu minulého týdne jsme se vrátili. Bylo fajn dát si chvilku pohov, jsem odpočinutý a zase natěšený na hokej.

Reportáž ze srazu české reprezentace

Jaká byla uplynulá klubová sezona z vašeho pohledu?
Začínal jsem ve Slovanu a končil v Podolsku. První polovina ročníku byla těžká. Nehráli jsme dobře, bylo tam dost porážek. Pohybovali jsme se na konci tabulky. Cítil jsem určité psychické a mentální vysílení. Pak přišla šance jít do Podolsku, o němž jsem věděl,  že je na hraně play off a bojuje o postup. Byl jsem za to rád. Těšil jsem se tam. Nakonec jsme play off udělali, ale když skončíte na sedmém nebo osmém místě, znamená to, že začínáte proti těžkým soupeřům. Také to pak bylo znát. Dostali jsme CSKA Moskva, která nás přejelo. Séŕie skončila 0:4 na zápasy.

Přesto, našel jste na přesunu do Podolsku pozitiva? 
Určitě. Jednak jsme postoupili, jednak jsem měl radost, že jsem se dostal zpátky do Ruska. Do ruského týmu.

Co bude dál? Chcete zůstat v KHL?
Cíl takový mám, ale může se to vyvinout i jinak. Od agentů zatím bližší zprávy nejsou. Není to ani tak, že bychom konkrétně vyjednávali.

Foto: hcvityaz.ru

Předpokládám, že chcete mít jasno co nejdřív. Už jste totiž zažil, jak nepříjemné je čekání třeba až někdy do července.
Samozřejmě bych nerad, aby se to táhlo až do června. Že bych na začátku léta ještě nevěděl, kde budu hrát. Na druhou stranu vůbec nejsem nervózní. Bude se to vyvíjet a řešit. Uvidíme, jak to bude vypadat.

Pojďme zpátky k přípravě národního týmu. Potrvá několik týdnů, co je třeba udělat, aby to nebylo ubíjející?
Nedá se nad tím přemýšlet. Všichni víme, jak to je. Něco podobného jsem absolvoval už loni, po vyřazení se Spartou. Vím, do čeho jdu. Nejhorší je prvních čtrnáct dní, kdy tam jsou jenom tréninky. Jak se potom přidají zápasy, začne to utíkat víc. Doufám, že to všechno nakonec skončí dobře. Že si budu moci zahrát na mistrovství světa.

Šampionát letos český tým sehraje v Bratislavě. Znamená to pro reprezentanty ještě větší lákadlo než v jiných letech?
Já bych byl rád za každé mistrovství, ať se hraje kdekoli. Ale je pravda, že Bratislava je specifická. Bude to takový druhý domov. Přijede spousta českých fanoušků, v hale bude narváno. Bylo by hezké to zažít. Řekl bych, že by to mohla být taková malá Praha. V roce 2015 jsem zažil domácí šampionát jako fanoušek, teď do toho dám všechno, abych to prožil na ledě.

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz