Další útočná posila pro Havířov. Po Adamském získal z Třince i Szturce

Foto: hc-havirov.cz

Prvoligový Havířov vítá další zajímavou posilu. Jeho útočné řady doplní zkušený Roman Szturc, který se AZetu upsal na rok s opcí. Klub o tom informoval na svých webových stránkách.

Generali Česká Cup

„Jsme rádi, že jsme se s Romanem domluvili. Je to zkušený hráč do přesilovek i oslabení s více než 500 starty v extralize. Věřím, že nám pomůže vybojovat play off a uspět i v něm,“ hlásí jednatel slezského klubu Aleš Bambula na adresu nové ofenzivní akvizice.

První kontakt vzešel od manažera Pavla Zdráhala. „Představil mi nabídku a možnosti klubu, já ji zvážil a rozhodl se ji přijmout. Velkou výhodou je pro mě i to, že se nemusím stěhovat nebo daleko dojíždět. Momentálně je to pro mě to nejlepší,“ míní Roman Szturc.

Ten by letos už rád prožil klidnější sezonu. V té uplynulé si zahrál za Zlín, Porubu, Třinec i Frýdek-Místek. „Nastoupit ve čtyřech týmech není zrovna ideální. Do Havířova přicházím s přáním víc se „usadit“. Chci sezonu odehrát v jednom klubu a dobře,“ dodává Szturc.

Účastník tří mládežnických MS hokejově vyrůstal v Karviné, odkud se následně přesunul do Vítkovic. V extralize debutoval jako 18letý v sezoně 2007/08. Od roku 2010 byl už stabilní součástí týmu, ve vítkovických barvách zapsal 564 startů a 191 bodů (106+85).

„Nastoupit ve čtyřech týmech není zrovna ideální. Do Havířova přicházím s přáním víc se „usadit“. Chci sezonu odehrát v jednom klubu a dobře.“

Seniorský hokej si dřív vyzkoušel také v mateřské Karviné, v Opavě, Olomouci, Jihlavě či v Havířově. Za tehdejší Panthers v sezoně 2009/10 sehrál 11 utkání s bilancí 7+2. Nyní se do klubu vrací po takřka jedenácti letech, k týmu se připojí až na ledě, tj. 26. července.

AZet už dřív přivedl z Třince i ostříleného útočníka Martina Adamského. Do obranných řad pak dalšího třicátníka Antonína Bořutu. Aktuálně mají Jiří Režnar s Pavlem Zdráhalem na soupisce dvacítku hokejistů – trojici brankářů, sedm obránců a deset útočníků.

Aktuální kádr AZ Heimstaden Havířov

Brankáři:
Aleš Stezka, Matyáš Daňa, Marek Štipčák.

Obránci:
Antonín Bořuta, Alex Rašner, Tomáš Dajčar, David Chroboček, Jaroslav Mrowiec, Ludvík Rutar, Vojtěch Ševěček.

Útočníci:
Martin Adamský, Lukáš Bednář, Dominik Cihlář, Jozef Danielčák, Jakub Doktor, Jan Dvořák, Jan Maruna, Ondřej Procházka, Filip Seman, Roman Szturc.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz