Hlavně trefit bránu, přál si sváteční střelec Malec. Jak se mu hrálo s Schausem?

Foto: Michal Eger, hc-kometa.cz

15. listopadu 2018, 14:39

Daniel Kinc

Kometa se po reprezentační přestávce vrátila do extraligového kolotoče domácím duelem proti Pardubicím. Dlouho vyrovnaný zápas načal svou trefou z dálky obránce Tomáš Malec, který se prosadil poprvé v sezoně. „Chtěl jsem hlavně trefit branku,“ popisoval. Na jeho trefu následně v přesilovce navázal druhým gólem Zaťovič. Naopak pardubičtí střelci si vylámali zuby na Karlu Vejmelkovi, který zapsal první nulu v ročníku.

Nový fanshop

Modrobílí se Dynamem zejména v první polovině utkání přetahovali o každý metr ledu, oba celky si rozhodně nedaly nic zadarmo. „S Pardubicemi to byl vyrovnaný zápas, naší bojovností jsme to urvali a pochvalu zaslouží Karel Vejmelka, který chytal výborně,“ podotkl Malec, který si cenil výkonu brněnského gólmana. Ten v klíčových momentech utkání vytáhl několikrát parádní zákrok.

Skóre duelu otevřel parádní ranou do šibenice od modré právě Malec. „Chtěl jsem hlavně trefit branku. Puk jsem dostal dobře na hokejku, spoluhráči šli rychle do branky, tak jsem se pokusil co nejrychleji prostřelit, aby to šlo na branku, a padlo to tam,“ popsala svou trefu dlouholetá opora zadních řad brněnské Komety. „Nemám v popisu práce dávat góly, je to něco navíc. Důležité jsou tři body, které se nám po reprezentační přestávce podařilo získat,“ doplnil.

Sám slovenský zadák se proti Pardubicím blýskl i několika důležitými obrannými zákroky na poslední chvíli, tradičně pak zblokoval množství střel a přihrávek. O úloze Malce v týmu Brna ani přes rozhodující trefu není pochyb. „V mém případě se jedná především o bránění, to je moje úloha. Když se mi povede dobrý zákrok v obraně, dodává mi to sebevědomí,“ říká rodák ze Skalice. „Bojovností jsme utkání urvali. Z gólu mám radost, ale pro mě je důležitější dobré bránění," přemítal znovu.

Vejmelka nechce být odsunutý na druhou kolej

Během reprezentační přestávky si brněnský obránce znovu po deseti letech zahrál ve slovenské reprezentaci, úspěšné období nyní potvrdil také trefou na extraligové scéně. „Dá se říct, že se cítím skvěle. Snažím se makat pro mužstvo, aby bylo úspěšné,“ doplňuje. V utkání proti Pardubicím si zahrál nově po boku Nicholase Schause, jenž si odbyl debut v modrobílém. „Měl jsem vedle sebe nového parťáka v obraně, něco jsme si před zápasem řekli a domluvili se. Myslím, že to bylo dobré, pomáhali jsme si. Spolupráce probíhala v pohodě, dobře zapadl," kvitoval domluvu s americkým kolegou.

Kometa se po výhře 2:0 vyhoupla na třetí místo tabulky, její náročný program ale pokračuje o víkendu dalšími dvěma duely – v pátek hraje parta kolem kapitána Leoše Čermáka v Třinci, v neděli v Hradci Králové. A v úterý pak modrobílí hrají odvetu CHL ve finském Tampere. „Každý zápas v extralize je těžký, soupeři se proti nám dobře připravují. Musíme makat a sbírat body dál," uzavírá zkušený Tomáš Malec.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz