Já a střelec? Tohle neprožívám, tvrdí Jelínek. Kdy byl jako hadr na holi?

Foto: Jaroslav Appeltauer, hcbilitygri.cz

Neměli tak razantní nástup jako v první bitvě, hokejisté Liberce nicméně znovu dokráčeli k jasnému vítězství. Bruslaři už z nich musejí být pomalu šílení. Lídr základní části rozjel strojové tempo, jakmile soupeř zvedal hlavu, domácí pokaždé přitopili pod kotel. Takže série je zatím jednoznačná. „Musíme se ale připravit na neděli, příští zápas bude úplně jiný," velí Petr Jelínek.

HokejkaTV

Liberecký kapitán prožil parádní bitvu. Jednak nasázel Janu Růžičkovi dva góly, jednak během první třetiny s parťáky poctivě odbránil dvojnásobné oslabení, v němž Ladislav Šmíd navíc zlomil hokejku. „Dal jsem mu svoji, potřeboval ji víc, aby beci mohli odhazovat puky od brány. Byl jsem tam pak trošku jako hard na holi," směje se jeden ze služebně nejstarších Tygrů.

Mladou Boleslav jste znovu jasně přehráli, vy jste k tomu přispěl dvěma góly. Takže maximální spokojenost?
Jo, samozřejmě je super, že vedeme 2:0. Ale nic nekončí. V neděli znovu hrajeme, už vyhlížíme další utkání.

Ve středu jste začali kanonádou, teď se vítězství rodilo postupně. Předpokládali jste, že to tak snadno nepůjde?
Určitě! Věděli jsme, že to asi nebude tak, abychom v každém zápase vedli hned od začátku. Každé utkání je jiné, oni jsou houževnatý tým, který nedá nic zadarmo. Jsem rád, že jsme to takhle zvládli.

Michal Vondrka vám dal gól už po 31 vteřinách hry, boleslavská první formace se pak ale hlavně díky práci vašeho útoku neprosadila. Byl to jeden z klíčů k úspěchu?
Hráli jsme to co normálně. Máme čtyři vyrovnané lajny, každá může dát gól. Nemyslím, že bychom jejich první útok nějak vymazali. Bylo úplně jedno, kdo na ně chodí.

Umocňují radost vaše dva vstřelené góly?
Abych řekl pravdu, nijak to neprožívám (směje se). Jsem rád, že vyhráváme, tím bych to asi uzavřel. Dát dva góly je fajn, ale důležité je vítězství.

Bylo jedním ze zlomových okamžiků utkání vaše dlouhé dvojnásobné oslabení v první třetině?
Asi stoprocentně. Láďa Šmíd tam navíc zlomil hokejku a já mu dal svoji. Pak jsem tam byl trošku jako hadr na holi. Bez hokejky se brání docela blbě (usměje se). Jsem rád, že jsme to zvládli. Roman Will tam pochytal pár nebezpečných střel. Takže super.

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Na co jste se bez té hokejky soustředil?
Snažil jsem si pohlídal aspoň jednoho hráče, aby to nemohl dostat na volej. A abych případně blokoval střelu. Bez hokejky ve třech, tam toho moc neuděláte. Spíš jsm se snažil tak nějak překážet. Hůl jsem dal Láďovi automaticky, on ji potřeboval víc, aby beci mohli odhazovat puky od brány.

Cítíte, že se liberecký tým v play off rozjel, jak si představujete?
No samozřejmě. Jenže na tohle je ještě brzy. Hlavně doufám, že budeme takhle pokračovat dál.

Po základní části jste měli herní pauzu. Přiznejte, nebyly tam obavy, jestli na vás volno nezanechá stopy?
To vůbec ne. Připravovali jsem se dobře. Věděli jsme, co nás čeká. Stáli jsme nějakých dvanáct dní, za tu dobu nezapomenete hrát hokej.

Soupeře jste na domácím ledě dvakrát jasně přehráli. Co myslíte, jsou z vás hráči Mladé Boleslavi nervózní? Takové partie nejspíš nečekali.
Teď jedou k sobě, doma budou oni. Čekám, že na nás vletí od první minuty, příští zápas bude úplně jiný. My se musíme připravit a zase zkusit vyhrát.

Bílí Tygři na svém ledě zdolali Bruslaře už v 19 utkáních za sebou, což je neskutečná šňůra. Máte pro ni vysvětlení?
Slyšel jsem o tom před zápasem, ale tyhle série... Pro nás samozřejmě super, já tohle nikdy neřeším, abych to nezakřikl. Pro nás dobré, pro ně asi nic moc.

Náhoda to úplně není, co říkáte?
Asi to ti kluci budou mít trošku v hlavách. Ne, že ne. Ale v play off nekoukáte na nějaké série. Prostě jdete vyhrát zápas.

Sestřih 2. čtvrtfinále Liberec – Mladá Boleslav

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz