Jsem naštvaný, soptí Bartošák a lituje sešitého smolaře Zdráhala

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

8. září 2017, 21:18

Adam Bagar

Dlouho držel Vítkovice nad vodou, pochytal 27 zlínských střel a měl na dosah nulu, přesto se z výhry neradoval a byl smutným hrdinou. Brankář Patrik Bartošák musel skousnout závěrečný obrat Beranů, kteří v Ostravě zvítězili 2:1 v prodloužení! "Měli jsme získat tři body," zlobí se nejlepší vítkovický hráč zápasu.

"Jsem naštvaný. Ten zápas jsme měli vyhrát a nastartovat sezonu tak, jak jsme měli. Bohužel si odnášíme jen bod a nejsme tam, kde jsme měli být," mrzí Patrika Bartošáka, který poprvé inkasoval až 72 sekund před třetí sirénou. Zlínské fanoušky rozjásala lotyšská posila, obránce Ralfs Freibergs, tvrdou střelou od modré. "Skoro vůbec nic jsem neviděl. Až když to za mnou cinklo a vletělo do sítě."

Více než šest tisíc fanoušků sledovalo hned v prvním zápase sezony atraktivní prodloužení tři na tři. V něm ale Jakub Lev fauloval a David Šťastný šikovnou tečí dokonal obrat. "Bylo to tam přede mnou odražené. Bohužel mi to protečoval mezi tělo a ruku," popisuje Bartošák klíčový gól střetnutí, které Vítkovice nezvládly, od druhého dějství tahaly za kratší konec pomyslného provazu a podlehly 1:2.

Zbytečně jsme hledali lépe postavené hráče, mrzí vítkovického Jakuba Lva

V prvním dějství přitom Petrova družina hýřila aktivitou a pohybem, Libora Kašíka zasypala čtrnácti střeleckými pokusy a po důrazu Patrika Zdráhala šla do vedení. Ale to bylo z její strany vše. "Myslím, že jsme nebyli tolik důrazní, jak bychom asi před jejich brankou měli být. Gólman jim navíc zachytal výborně," chválí Patrik Bartošák svého brankářského kolegu Libora Kašíka, jenž působil velmi jistě.

Snad už si Patrik Zdráhal vybral smůlu až do konce sezony

Dobře rozehraný zápas Vítkovice ztratily a opoře vítkovického brankoviště po zápase zrovna do smíchu nebylo. "V kabině ale nejsem moc hlasitý. Soustředím se především na to, co mám dělat. Máme tam dost lídrů, kteří se starají o to, aby byli slyšet, když je potřeba. Tohle určitě není moje práce," usmívá se hořce čtyřiadvacetiletý gólman, který litoval jediného domácího střelce Patrika Zdráhala.

Ten ve druhé části musel na šití a v dalším průběhu už jej fanoušci mohli vidět v jiném dresu i se mřížkou přes tvář. "A to už byl šitý ráno při tréninku, kdy taky dostal pukem do oblasti hlavy. Doufejme, že už nebude mít takovou smůlu a zranění se mu budou vyhýbat. Snad si to vybral až do konce sezony," přeje si Patrik Bartošák, který si odnesl ocenění pro nejlepšího vítkovického hráče zápasu.

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz