Kladno shání posily do obrany. Uspěje na zkoušce Mikliš?

Foto: hcorli.cz

V úterním zápase Generali Česká Cupu mezi Kladnem a Spartou naskočí za domácí také obránce Ondřej Mikliš, který přišel k Rytířům na zkoušku.

Chance liga na Hokejka TV

Čtyřiadvacetiletý Mikliš strávil uplynulou sezonu v EBEL. Za Znojmo naskočil do 53 zápasů, v nichž zaujal čtrnácti body (4+10). Ve statistice +/- skončil na -1.

Před štací ve Znojmě hrál za Prostějov, Benátky nad Jizerou nebo Litoměřice. Jednou nastoupil i ve Spartě.

Šumperský odchovanec má navíc zajímavé zkušenosti z mládežnických reprezentací: zúčastnil se juniorského mistrovství světa, startoval také na Hlinka Gretzky Cupu.

A hlavně byl členem památného týmu, který v roce 2014 na šampionátu U18 vybojoval stříbrné medaile. Tým tehdy táhli David Pastrňák, Jakub Vrána nebo Pavel Zacha.

Mikliš se zejména během dvou let v Prostějově zařadil k nadprůměrným obráncům Chance ligy. Byl spolehlivý, hrát proti němu bolí. 

Teď se pokusí prosadit do sestavy Kladna, které nemůže mít jiné ambice než postup. Přivedla špičkového brankáře Andreje Košarišťana, v útoku je pak jedna hvězda vedle druhé.

Jen obrana potřebuje posílit. Pomůže zaplnit díry po odchodu několika beků právě Mikliš?

Aktuální kádr Rytířů Kladno

Brankář: Adam Brízgala, Andrej Košarišťan.

Obránci: Martin Kehar, Vselovod Sorokin, Jakub Štochl, Josef Zajíc, Matyáš Zelingr, Ondřej Mikliš.

Útočníci: Vítězslav Bílek, Štěpán Bláha, Tomáš Guman, Jakub Hajný, Nicolas Hlava, Adam Kubík, Antonín Melka, Tomáš Pitule, Marek Račuk, Šimon Jelínek, Matyáš Filip, Ondřej Bláha, Rostislav Marosz.

Foto: lhkjestrabi.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz