Kuriózní situace ve 2. lize. David servis odehrál zápas s jedenácti hráči

Foto: Petr Eliáš, ihcpisek.cz

Těžký duel za sebou mají hokejisté českobudějovického David servisu. Trenérský tým nasadil do sobotního utkání proti Klatovům pouhých jedenáct hokejistů. Proč?

Chance liga na Hokejka TV

Na vině je podle slov obránce Daniela Dudáčka především shodný zápasový rozvrh s juniorkou prvoligového Motoru. Za ní v turnaji O Pohár DHL skutečně v sobotu nastoupilo několik hokejistů, které v letošním ročníku využíval i druholigový David servis.

Další do hry údajně nepustily školní povinnosti. „Vím jen, že dva hráči měli povinnosti ve škole a jinak šlo o hráče z juniorky, co nás doplňují, a ti měli zápas,“ vyjádřil se pro hokej.cz Dudáček.

V sestavě pro utkání s Klatovy tak figurovali pouze čtyři obránci, šest útočníků a jeden brankář. Menší budějovický klub se s nepříjemnou situací i přesto popral statečně a svému soupeři podlehl těsně 2:3. Slavit shodou okolností nemohli ani junioři Motoru, kteří od Jihlavy vyfasovali nepopulárního bůra.

Dudáček věří, že do nadcházejícího duelu s Čínou už mužstvo půjde v normálním složení. „Teď budeme hrát až v sobotu, tak snad se to přes týden zlepší. Uvidíme, jak nás doplní hráči Motoru, když nebudou mít svoje povinnosti v týmu,“ řekl dvacetiletý obránce.

David servisu v současné době patří šestá příčka ve skupině Střed, přičemž na páté Klatovy ztrácí sedmnáct bodů a na sedmý Písek má čtrnáctibodový náskok. Za mužstvo letos mimo jiné do tří utkání naskočil Václav Prospal, legendární český útočník. V týmu kromě toho působí například Tomáš Vak.

Foto: Petr Eliáš, ihcpisek.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz