Loučí se FENOMÉN. Deset největších okamžiků Roubíkovy kariéry

Foto: Karel Dvořáček, sportyusti.cz

Ústecký útočník Jaroslav Roubík nečekaně – během rozehrané sezony – ukončil kariéru. Ve 42 letech. Odchází jako největší ikona druhé nejvyšší soutěže. Tady jsou jeho nejslavnější momenty.

HokejkaTV

Rekordy

1 074 startů. To je rekord Chance ligy.

479 gólů. Taky rekord.

588 asistencí. Taky rekord.

1 067 bodů. Taky rekord. 

A jen těžko se tyhle milníky budou překonávat...

Foto: Jana Zlámalová, sportyusti.cz

Fantastické play off

Roubík drží rekordy i v rámci vyřazovacích bojů. Jeho lajna s Janem Klozem a Davidem Tůmou si totiž podmanila play off 2016, kdy dovedli Slovan přes předkolo až do semifinále. Ve čtvrtfinále tehdy Ústí nad Labem vyřadilo vítěze základní části Kladno. Roubík v 15 zápasech získal 27 bodů (12+15) – počty jeho gólů i bodů jsou v rámci jednoho play off rekordní.

38 gólů

Roubíkovým maximem v základní části je 38 gólů ze sezony 2014/2015. V době, kdy tohoto milníku dosáhl, se jednalo o rekord. Později ale nasázeli ještě víc branek Luboš Rob (39) a Vítězslav Bílek (45).

73 bodů

Co se týče kanadských bodů, tak tam je Roubíkovým maximem 73 bodů z ročníku 2015/2016. V prvoligové historii jde o šestý nejlepší počin.

Foto: Karel Dvořáček, sportyusti.cz

Extraligové starty

Roubík strávil v podstatě celou kariéru ve druhé nejvyšší soutěži. Má ale i 32 startů mezi elitou: za Spartu, Kladno a Pardubice. Mohlo jich být i víc, nabídky z extraligy chodily, Roubík byl ale v první lize spokojený a nechtěl za každou cenu odcházet.

Učitel

Vedle Jaroslava Roubíka vyrostlo několik skvělých hokejistů. V Ústí nad Labem to byli třeba Jan Kloz, David Tůma nebo Zdeněk Doležal, kterým v rozvoji hodně pomohl. Poslední dobou nastupoval vedle Jiřího Severy, jenž má také zajímavý potenciál.

Jaroslav Roubík v objetí s Janem Klozem.

Jaroslav Roubík v objetí s Janem Klozem. | Foto: Karel Dvořáček, sportyusti.cz

Šampión

Přestože jeho kariéra byla mimořádně úspěšná a z průměrných týmů dělal nadprůměrné, jen jednou v kariéře se stal prvoligovým šampiónem. V sezoně 2010/2011 pomohl Slovanu k titulu, a tím pádem i k postupu do baráže.

Zápas s číslem 1 000 na dresu

Když v říjnu 2017 překonal hranici 1 000 bodů v prvoligové kariéře, dočkal se velké pocty. Dostal výjimku a utkání odehrál s číslem 1 000 na dresu! 

Jaroslav Roubík s číslem 1 000 na dresu.

Jaroslav Roubík s číslem 1 000 na dresu. | Foto: Radek Žák, sportyusti.cz

Jaroslav Roubík dostal pamětní dres s číslem 1 000.

Jaroslav Roubík dostal pamětní dres s číslem 1 000. | Foto: Radek Žák, sportyusti.cz

Gól nosem

Jaroslav Roubík v průběhu sezony 2010/2011 skončil v Hradci Králové a vydal se do Ústí nad Labem. Jeho první gól po příchodu na sever Čech byl kuriózní. Dal ho nosem a tekla mu krev. Hořký začátek, ale v následujících letech toho s Ústím nad Labem hodně dokázal.

Gentleman

Jaroslav Roubík nikdy nebyl zákeřný hráč. Uznávali ho všichni napříč ligou: protihráči i fanoušci soupeřů. Choval se jako gentleman. Když v sezoně 2015/2016 odvolal trest pro protihráče, byl za to oceněn Českým klubem Fair Play.

Foto: Václav Mudra, olympic.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz