Medaile pro příští MS: vyhrál finský návrh, co je na něm zvláštního?

Foto: iihf.com

11. června 15:24

Ondřej Mach

Mezinárodní hokejová federace v pátek představila medaile pro nadcházející mistrovství světa ve Finsku. Autorem vítězného návrhu se stal Pauli Maronen.

Fanshop národního týmu

Soutěž o návrh medailí pro světový šampionát v roce 2022 začala letos v lednu a přihlásilo se do ní zhruba sedmdesát projektů.

Jednotlivé návrhy pocházely z Finska, Estonska, Velké Británie, Nového Zélandu, Ruska, Běloruska, Kanady, Slovenska, České republiky, Indonésie nebo Itálie. 

Zvítězil ten finského designéra Pauliho Maronena.

Porotu zaujaly silné odkazy na samotný sport a unikátní design medaile: z jedné strany zobrazuje Deck Arenu v Tampere, která bude na mistrovství sloužit jako hlavní stadion, na druhé najdeme hokejového hráče. 

Co je na medaili netypického?

„Místo obvyklého kulatého tvaru jsem chtěl udělat něco zvláštnějšího, a tak jsem pro medaili vytvořil osmiboký tvar,“ říká Maronen pro webové stránky IIHF. 

„Místo obvyklého kulatého tvaru medaile jsem chtěl udělat něco zvláštnějšího.“

Příští šampionát se bude konat ve Finsku, mezi 13. až 29. květnem ho budou hostit právě Tampere a Helsinky. 

„Je to už dlouho, co Tampere pořádalo mistrovství světa, zápasy se budou hrát ve zcela nové aréně. Tampere Deck Arena je významná na domácím i mezinárodním poli, takže je skvělé, že je zahrnuta do medaile,“ dodává viceprezident IIHF Kalervo Kummola.

Foto: iihf.com

Foto: iihf.com

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz