Berani trpí, aspoň vytáhli dalšího juniora. Velká čest, povídá Luža

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

Zlín už nemůže dosáhnout postupu do play off a jeho trápení pokračuje: Prohrál už jedenáctý z posledních dvanácti zápasů. Proti Vítkovicím sice rychlou ztrátu stahoval, ale nikdy ji nedotáhl a padl 4:6. Berani teď nicméně sází na řadu mladých hráčů, tentokrát si odbyl extraligovou premiéru Dominik Luža.

Aplikace Tipsport extraligy

„Měli jsme hrozný vstup do utkání, od toho se celý zápas odvíjel. Psychika pak není vůbec dobrá. Nakonec jsme tahali za kratší konec až do konce zápasu,“ hodnotil utkání zlínský asistent trenéra Martin Hamrlík.

„Je to parádní. Vždycky jsem chtěl hrát za svůj klub, je to pro mě velká čest,“ říká o své premiéře Dominik Luža, který měl těžký už začátek duelu. Na ledě totiž byl při druhém inkasovaném gólu ve třetí minutě: „Psychiku to podle mě nezasáhlo, ale skóre samozřejmě ano, protože na nás vlétli. Rychle jsme prohrávali, což rozhodně nebylo dobré.“

Ševci pak snížili, ale Ridera zase odskočila a vedení hlídala až do konce. O zvrat se velmi aktivně pokoušel Jakub Šlahař, který se postaral o první zlínský gól. Následně ale schytal tvrdý hit od Filipa Pyrochty, přičemž narazil zátylkem o mantinel a ledovou plochu tak opouštěl na nosítkách.

„Má otřes mozku a nevíme, jak silný. Páteř a krk by měl mít naštěstí v pořádku,“ upřesňuje jeho stav Martin Hamrlík, který podotkl, že ošklivý moment snad nebude mít žádné dlouhodobější následky.

Po dost divokém začátku stáhl zlínský trenér Robert Svoboda sestavu na tři lajny a nasazoval jen své nejlepší hráče, protože doufal v obrat. V první třetině tak mladí hokejisté moc šancí nedostali, na led se dostali hlavně v pozdějších fázích hry. Dominik Luža si z toho však nic nedělal: „Inkasovali jsme rychlé góly a trenér chtěl, abychom se do toho víc dostali a stáhl to na tři lajny. Nakonec to bylo asi dobře.“

Vítkovice však obranu zkušeně zvládly a soupeři nakonec vůbec nic nedovolily. Berani se i přesto prezentovali čtyřmi góly, což zvládli také v pátečním zápase proti Karlovým Varům. Ani jednou to však žlutomodrým k výhře nestačilo, i když v pátek z toho byl aspoň bod. To značí velký problém v obraně – po Českých Budějovicích inkasoval Zlín nejvíc branek.

Dominik Luža sice body nezapsal, ale samozřejmě byl za svou premiéru rád. Navíc ji vůbec nečekal, takže byla ještě příjemnější. „Neměl jsem žádné informace ohledně toho, že nastoupím, ale potají jsem doufal, že dostanu šanci,“ přiznává.

Foto: David Peška, hokej.zlin.cz

Nedostal tedy ani příliš času na přípravu, ale přesně proto celý podzim podnikal vlastní tréninky. Od ledna už mu to šlo lépe, protože podepsal smlouvu a konečně mohl trénovat na ledě.

Jak Martin Hamrlík podotýká, pro mladou krev je extrémně složité zapojit se do sestavy a okamžitě podávat dobré výkony. „Je těžké jít do týmu, kterému se takto nedaří a každý zápas prohrává. Kdyby se dařilo, určitě by měl roli jednodušší. Dominik Luža to má prostě těžké, ale aspoň si to oťukal. Každopádně všichni mladí mají před sebou ještě spoustu práce,“ upozorňuje.

Podobně jako Lukáš Chludil, jenž za Berany debutoval nedávno, by snad i Luža mohl v budoucnu pomoci Zlínu k lepším výkonům. Vzhledem ke zlínské marodce se ale samozřejmě může předvést ještě ve zbytku letošní sezony. Třeba už v úterý na ledě Plzně.

Sestřih utkání

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz