Čeká nás těžší sezona, myslí si Moskal. Co říká na novou skupinu?

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

V loňské sezoně patřila Kometa mezi nejútočnější a nejsilnější týmy ELIOD Extraligy dorostu. Právem se dostala na finálový turnaj a nakonec získala stříbro. Letos čeká svěřence Marka Moskala jedna změna – tentokrát zamíří do východní skupiny. Jaký to má vliv na jejich vyhlídky?

Nový fanshop

Prali se především s Libercem, Pardubicemi či Hradcem Králové, letos čekají Brňany jiné štace. „Soupeři tam budou určitě kvalitní, ať už to budou Vítkovice, Třinec, Zlín nebo třeba Havířov, jenž v posledním roce došel v soutěži také daleko,“ říká hlavní kouč Marek Moskal v rozhovoru na webu Komety.

„Možná to bude pro kluky výhodnější z pohledu cestování. Nebudou to mít zkraje sezony tak daleko a ve škole budou mít lepší docházku. Spousta kluků přechází na střední školy, takže kratší vzdálenosti pro ně budou jistě výhodou,“ přemýšlí.

Mladíci narazí na trochu jiné protivníky a jiné hokejové styly, ale popravdě – ambice jim nová skupina změnit nemůže. Postupový klíč totiž bude volnější a umístit se mezi první šestkou, to pro ně musí být téměř povinnost. „Cílem bude dostat se do nadstavby a zajistit si play off,“ pokyvuje Moskal. Byť postup ještě play off úplně nezajistí – dva týmy z osmnáctičlenné nadstavby dostanou Černého Petra.

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

Kometa nechce na startu zaspat ani jediné kolo, přestože ji poslední stříbrný úspěch může pasovat mezi favority. „Už je to dávno pryč, chystáme se na novou sezonu. Umístění to bylo skvělé, kluci si to za tu práci zasloužili, ale už se díváme na novou sezonu, která bude určitě mnohem těžší, jelikož někteří kluci přešli do juniorky. To se týče prakticky celé první pětky,“ podotýká hlavní trenér důležitou věc.

K tomu je nutno přidat samozřejmě i odchod nejproduktivnějšího hráče extraligy Jakuba Kose do Finska. „Bude to bez nich určitě náročnější, ale dostanou šanci jiní hráči, kteří dostanou větší prostor na ledě. Na začátku sezony ale budeme chtít využít i dostupné kluky z juniorky, abychom chytli začátek soutěže, jenž je vždy strašně důležitý,“ zmiňuje Moskal. Brno začne utkáním v Olomouci a v září sehraje čtyři ze šesti utkání na venkovní půdě.

Na to teď ale ještě mladíci nemyslí, podobně jako drtivá většina hokejistů v republice si užívají zasloužené volno. Realizačnímu týmu nadělala v letní přípravě vrásky jen horší docházka některých hráčů, způsobená závěrem školního roku. Větší výhrady ale k uplynulým dvěma měsícům neměli.

„S nasazením a prací v tréninkových jednotkách jsme naprosto spokojeni. V červnu jsme dokonce absolvovali čtyřdenní soustředění v Pasohlávkách, kterého se postupně účastnily všechny kategorie, a bylo to skvělé,“ povídá Moskal.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Červnovými vedry se mužstvo nenechalo rozhodit. „Využívali jsme tělocvičnu a dvakrát týdně chodili na led, takže nám to situaci nekomplikovalo. V květnu hodně pršelo, což vadilo především při běhání do kopce v Lužánkách, takže jsme využívali, tak jako seniorský tým, Schodovou ulici, kde je to zatížení obdobné,“ líčí dlouholetý kouč brněnských dorosteneckých výběrů.

Svým svěřencům teď dal necelé čtyři týdny volna, z toho prvních deset dnů úplného oddechu. Následně už můžou využít služeb kondičního trenéra. „Když budou chtít, tak se můžou od 15. července dostávat do tréninkového režimu. Na led pak vyjedeme na halách 27. července, což by měl být pátek. V pondělí už se přesuneme do DRFG areny. Třicátého máme domluvený první přípravný zápas v Třinci a následovat bude čtyřdenní soustředění v Blansku,“ počítá Moskal nejbližší plány, jakmile se znovu sejde s týmem.

Kometa bude chtít i v nadcházející sezoně patřit mezi časté zásobovatele národních týmů. Ročníky 2003 a 2004 měly v posledních týdnech po třech zástupcích na kempu sedmnáctky i šestnácky, ve starším výběru se na první zápasovou akci žádný neprobojoval, vyjít to může v mladším. Ten v srpnu vyrazí do Finska.

„Vždy je to radost. Proto to děláme, aby se kluci posouvali, ale vždy jim říkáme, že základ je klub. Hraješ za Kometu a Kometa je priorita. Reprezentace je pěkná nadstavba,“ doplňuje trenér brněnských dorostenců.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz