Češi na neoficiální MS nepoletí, Kanada škrtla druhý velký turnaj

Foto: Chad Goddard / Hockey Canada Images

Ze zámoří dorazila další špatná zpráva spojená s pandemií koronaviru. V nadcházející sezoně se neuskuteční ani turnaj World Hockey Challenge, tedy každoroční vrchol sezony pro hokejisty v kategorii do 17 let.

partneři českého hokeje

World Under-17 Hockey Challenge má na mládežnické scéně obrovský zvuk, byť ne ten mediální. Pro hokejisty z Kanady, Spojených států, Finska, Ruska, Švédska a Česka jde vždy o první velký vrchol kariér, navíc ještě spojený s pozorností skautů a bojem o hokejovou budoucnost.

Bohužel, talenti ročníku 2004 o své neoficiální mistrovství světa přišli. Hockey Canada oficiálně oznámil, že po Hlinka Gretzky Cupu ruší vinou pandemie koronaviru i další významný turnaj. Ten měla letos od 31. října do 7. listopadu hostit města Charlottetown a Summerside na Ostrově prince Eduarda.

„Přestože se v některých oblastech pozvolna vrací život k normálu, naší prioritou zůstává zdraví a bezpečnost všech účastníků i veřejnosti. Věříme, že rozhodnutí zrušit World Hockey Challenge je tím nejbezpečnějším vzhledem k pokračující nejistotě ohledně vývoje pandemie na lokální i mezinárodní úrovni,“ uvedli představitelé Hockey Canada v prohlášení.

Sami přitom minulý týden oznámili podobu realizačních týmů, které měly na turnaji vést trojici kanadských výběrů. Na konec července navíc sezvali 113 hráčů ke společnému kempu, jenž proběhne on-line formou. „Situaci budeme nadále monitorovat a uvidíme, zda na podzim uspořádáme zápasy pro naše týmy,“ doplnili Kanaďané.

Česká reprezentace získala z posledních tří ročníků akce dvojici bronzových medailí – v letech 2017 a 2019. Pokaždé přitom v základní skupině nevyhrála ani jeden zápas, ale výborně se nachystala na klíčové čtvrtfinále, ve kterém překvapila favority.

Foto: Hockey Canada

Letošní výběr si může začít na listopadový termín shánět jinou akci. Sezonu odstartuje v červenci trojzápasem na švýcarské půdě, kam měl vyrazit i v srpnu k turnaji pěti zemí. Jeho budoucnost je však zatím nejasná.

Podobně to platí i pro zbytek ročníku. Po kanadském vrcholu dominovaly plánovanému kalendáři sedmnáctky Evropský olympijský festival mládeže ve Finsku (únor) a dvojice turnajů pěti zemí, které by za normálních okolností měly v rámci rotace hostit Spojené státy (únor) a Česká republika (duben).

Úplně největší pozornost ovšem bude v příštích měsících směřovat k mistrovství světa do 20 let. Kanaďané prozatím pokračují v přípravách hlavního mládežnického vrcholu sezony, stejně jako národních šampionátů nebo turnaje World Junior A Challenge, kam létá česká devatenáctka.

Ale bude se na přelomu roku v Edmontonu a Red Deeru opravdu hrát, když Spojené státy ještě teď hlásí rekordní přírůstky nakažených?

Foto: Ed Fonger / Hockey Canada Images

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz