#HokejDoma: O hokeji s Davidem Krejčím

Hodně pohybových aktivit, sportovní hry s kamarády a především fotbal s tenisem doporučuje mladým hokejistům v posledním díle #HokejDoma: Trénuj jako hráči NHL v roce 2020 jeden z nejlepších hráčů v NHL, útočník Boston Bruins, vítěz Stanley Cupu a český reprezentant David Krejčí.

Elitní centr jednoho z nejlepších celků NHL si rovněž myslí, že v začátcích je vhodné do výuky bruslení zapojit i trenérky krasobruslení, poněvadž hráči získají dobrou techniku bruslení a správné návyky. Jako příklad zmiňuje jednoho z nejlepších hráčů a především bruslařů v NHL Jeffa Skinnera, který od mládí hrál hokej a věnoval se i krasobruslení. Dokonce v něm získal i medaili na juniorském mistrovství Kanady.

„Zde je třeba upozornit, že názory na zapojení trenérek krasobruslení do nácviku bruslení hokejistů se někdy liší. Někteří tuto možnost striktně odmítají, někteří zase jednoznačně doporučují,“ říká Slavomír Lener, manažer rozvoje ledního hokeje.

„Jednoznačnou předností trenérek-krasobruslařek je jejich ‚mateřský‘ přístup k dětem, především k těm nejmenším a začínajícím. Umí to s nimi, naváží vztah, hrají si s nimi a přitom je naučí správné technice bruslení, nasazení do odrazu, náklek a skluz. Doporučujeme, aby na ledě byl současně i zodpovědný trenér a aby vše, co se na ledě provádí, s trenérkou konzultoval,“ pokračuje Lener.

„Například cvičení střídat s hokejkou a bez hokejky. Neztrácet čas různými specifickými cviky, které se v hokeji neobjeví. Navíc je třeba dbát na to, aby měl hráč hokejové brusle, poněvadž krasobruslařské nože jsou rovnější a mají menší kolíbku. Stejně tak se liší hloubka žlábku, způsob uvázání boty a podobně,“ dodává Lener, který tímto prezentuje i souhlasný názor regionálních trenérů Českého hokeje.

„Čeho je vhodné si u trenérů krasobruslení všimnout, je organizace tréninku. Děti při jejich tréninku neustále bruslí, jsou v pohybu, nestojí v zástupech. Všichni bruslí a přitom se různě prolínají a musí se kolem sebe rozhlížet. Trenérka se maximálně věnuje jednomu svěřenci, kdy opravuje jeho techniku, ostatní si sami procvičují různorodé dovednosti. Nejsou žádné prostoje,“ říká Zdeněk Vojta, metodik Českého hokeje.

V další části rozhovoru, který jsme s Davidem Krejčím uskutečnili přes oceán, se mladí hokejisté dozví, co by měl mladý hráč dělat každodenně, zda lze spojit školu a hokej, kolik zápasů by měl mladý hokejista za sezonu odehrát, jestli mu vadily v době, kdy hrál za mateřský Štemberk, dvojciferné výsledky a do jaké míry by se měli či neměli rodiče zapojit do stravy hráčů a tréninku a jak by měli fandit v zápase.

Pro tradiční challenge vybrali regionální trenéři Českého hokeje Davidovu stahovačku přímo z jeho zápasu za Boston. „Všimněte si jeho přehledu, reakce na vývoj situace před brankou a schopnost vidět pohyb brankaře. Úspěšné zakončení umožní Davidovy měkké ruce a umění z bekhendu dostat puk na brankovou čáru, za brankařova záda,“ popisuje Lener.

Tuto kličku-stahovačku je možné trénovat i na suchu na dvorku, plácku, asfaltu s pukem i s míčkem.

Zadání challenge tedy je:
Dokážeš udělat kličku-stahovačku z forhendu do bekhendu a zakončit jako David Krejčí? Snaž se o 5 zdařilých pokusů za sebou.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz