Konečně! Osmnáctka porazila Rusy, ti v závěru vyvolali hromadnou bitku

Foto: Karel Švec, Český hokej

13. října 2018, 21:07

Martin Voltr

Až na třetí pokus to českým reprezentantům do 18 let proti Rusku vyšlo, poslední duel v Příbrami vyhráli 5:3. Soupeř v závěru neunesl porážku a vyvolal hromadnou bitku, do konfliktu se pustili i ruští náhradníci s fanoušky a pořadateli. Sborná se loučila s pořádnou ostudou!

Chance liga na Hokejka TV

Už první třetina byla pořádně ostrá, všechno způsobil tvrdý faul Čisťakova na Filipa Koffra, za který ruský obránce putoval do kabin. Češi v úvodu využili dvě přesilovky, vždy ale jenom reagovali na ruský gól: Vyrovnával nejprve Pavel Novák, potom Radek Mužík.

Od druhé části se už hrál výhradně hokej. A domácí tým definitivně prolomil své trápení v koncovce. Trpělivým výkonem proti aktivnějším Rusům si počkal na svoje šance: Nejdřív našel Teplý skvostnou přihrávkou obránce Davida Turečka, jenž vstřelil svůj první reprezentační gól.

Vedení pak zvýšil po krásné akci Jakub Rychlovský a protože Češi konečně na svou stranu přiklonili i štěstí, za gólmana zapadla i střela dalšího zadáka Jana Mlčáka – oba se trefili poprvé v osmnáctce. Rychlou odpověď ale připravil Burenov a sborná jasně dávala najevo, že zápas nezabalí.

Foto: Karel Švec, Český hokej

Svěřenci Aloise Hadamczika se ve třetí třetině soustředili na poctivou defenzívu. Ta po úvodní horké pasáži fungovala skvěle, v čele s výborným brankářem Lukášem Paříkem. Rusové se nedostali ke kontaktní brance, nevyužili ani power-play a v závěru předvedli nechutné divadlo.

Odstartoval ho Nikolajevův faul kolenem deset sekund před koncem a po vhazování se jako smyslů zbavený vydal mlátit české hráče Gutik. To odstartovalo hromadnou bitku, rozhodčí za zápas celkem rozdali 168 trestných minut.

Rvát se chtěli dokonce i ruští náhradníci v civilu na tribunách s fanoušky, pořadatelé jen tak tak zabránili nejhoršímu.

Ruské hokejisty pak ze zimního stadionu v Příbrami doprovázeli policisté. Co se týče hokeje – česká reprezentace slavila po porážkách 1:4 a 0:5 aspoň jedno vítězství.

A to vzhledem ke všem okolnostem velmi, velmi sladké.

Foto: Karel Švec, Český hokej

ČESKO – RUSKO 5:3 (2:2, 3:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 7. Novák (Tureček), 13. Mužík (Teplý, Novák), 28. Tureček (Teplý), 30. Rychlovský (Raška), 34. Mlčák (Teplý, Mužík) – 2. Gricjuk (Amirov), 12. Nikolajev, 35. Burenov (Podkolzin).
Rozhodčí: Svoboda, Šindel – Malý, Pešek.
Vyloučení: 4:5, navíc Mlčák, Raška – Čisťakov, Podkolzin, Gutik všichni 5 minut a do konce utkání, Nikolajev trest ve hře.
Využití: 2:0.
V oslabení: 0:1.
Střely na branku: 30:40 (11:12, 8:17, 11:11).
Diváci: 830.
Nejlepší hráči: Radek Mužík – Ilja Nikolajev.
Česko: Pařík – Kučeřík, Mlčák, Tureček, Homola, Klodner, Poizl, Klikorka, Žůrek, Černohorský – Mužík, Najman, Teplý – Koffer, Peterek, Rychlovský – Novák, Čížek, Raška – Pištěk, Vitouch, Křemen – Morong. Trenéři: Hadamczik, Židlický a Bělohlav.
Rusko: Ščerbakov (28. Skotnikov) – Byčkov, Vaščenko, Čisťakov, Burenov, Mironov, Zajcev, Brjutov, Kirpčinikov – Podkolzin, Nikolajev, Gutik – Gordin, Spiridonov, Šešin – Amirov, Bardakov, Gricjuk – Chulapov, Ovčinnikov, Počivalov. Trenéři: Filatov, Mironov a Levickij.

Foto: Karel Švec, Český hokej

Foto: Karel Švec, Český hokej

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz