Lauko slaví titul v QMJHL! A teď na Memorial Cup

Foto: Vincent Ethier / LHJMQ

Devatenáctiletý český útočník Jakub Lauko se ve své první zámořské sezoně dočkal velkého úspěchu: S týmem Rouyn-Noranda Huskies vyhrál Quebec Major Junior Hockey League!

Nový fanshop

Lauko tak navázal na triumfy Jakuba Zbořila (2017), Jana Košťálka (2015) či Martina Frka (2013).

Huskies ovládli finálovou sérii proti Halifaxu, jehož barvy hájí další Češi Ostap Safin s Marcelem Barinkou, výsledkem 4:2 na zápasy. V posledním duelu zvítězili na ledě soupeře jasně 4:0 a získali President Cup – už podruhé za poslední čtyři roky.

Účastník letošního mistrovství světa do 20 let, kterého si na loňském draftu NHL vybral Boston, kvůli zranění do šestého utkání nenastoupil. Předtím nasbíral v 19 zápasech play off 13 bodů za šest gólů a sedm nahrávek a ovládl kanadské bodování nováčků.

Odchovanec chomutovského hokeje se teď může těšit na Memorial Cup. Rouyn-Noranda v něm bude bojovat s vítězi zbylých dvou kanadských juniorských soutěží – v OHL vedou Guelph Storm nad Ottawa 67's 3:2 a ve WHL Prince Albert Raiders nad Vancouver Giants stejným poměrem. Čtvrtým účastníkem je pořadatel závěrečného turnaje, tedy právě Halifax.

Memorial Cup startuje v pátek 17. května zápasem šampionů WHL s Laukovým týmem.

Foto: Vincent Ethier / LHJMQ

Foto: Instagram Jakuba Lauka

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz