Nákaza škrtá reprezentaci. Nebudou České hry ani srpnové akce mládeže

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

31. července 11:02

hokej.cz

Vzhledem k nedávnému výskytu nákazy mezi členy mládežnických výběrů a souvisejícím karanténním opatřením rozhodl ČSLH o zrušení srpnových reprezentačních akcí. Představitelé Českého hokeje o tom informovali v tiskové zprávě.

Chance liga na Hokejka TV

Zrušeny byly České hokejové hry, připravované v náhradním termínu v Brně, stejně jako přípravné kempy, zápasy a turnaje mládežnických reprezentací. Neuskuteční se ani Letní kemp Českého hokeje pro hráče ročníků 2010 a 2011, který měl proběhnout počátkem měsíce.

Reprezentačních akcí se účastní hráči z různých klubů a v situaci, kdy výskyt nákazy u jediného člena týmu zpravidla znamená čtrnáctidenní karanténu pro celé mužstvo a někde i uzavření stadiónu, jsou v ohrožení klubový hokej a nadcházející ročník soutěží.

„Za v současné době nastavených karanténních opatření by soutěžní sezóna nejspíš nemohla proběhnout,“ uvedl prezident Českého hokeje Tomáš Král. „S představiteli státních institucí denně jednáme, jak situaci klubů organizačně a ekonomicky řešit. Usilovně na tom pracujeme, ale zatímco s jinými omezeními bychom si poradit dokázali, bez hráčů, tréninků a zápasů soutěžit nemůžeme.“

Foto: Martin Voltr

Mezinárodní sezónu komplikují také další omezení. Za stávajících podmínek by se Českých hokejových her nemohlo zúčastnit například mužstvo Ruska a omluvit se museli i hokejisté Finska, které by po návratu čekala povinná čtrnáctidenní karanténa bez přípravy v klubech.

Vývojem situace a zahájením soutěžní sezóny se budou věnovat jednání výkonného výboru ČSLH v srpnu a počátkem září 2020, která budou řešit mimo jiné případné úpravy termínového kalendáře, herních řádů a modelu soutěží.

Vedení ČSLH je v pravidelném kontaktu s vedoucím skupiny pro rozvolňování epidemiologických opatření Rastislavem Maďarem, předsedou Národní sportovní agentury Milanem Hniličkou a společně se zástupci státních institucí a dalších sportovních svazů hledá způsoby, jak soutěžní sezónu zahájit a uskutečnit. „Nějaký čas stále máme a děláme všechno, aby se to podařilo,“ dodal Tomáš Král.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz