Šestnáctce nestačilo 54 střel. S Finy získala jen bod a končí poslední

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Reprezentace do šestnácti let zakončila turnaj čtyř ve švédském Göteborgu prohrou v prodloužení s Finskem, takže končí na poslední příčce. Suomi předčilo střeleckou převahu Česka 54:29 dvěma využitými přesilovkami.

Zlatá hokejka 2020

Šestnáctka v sobotu podlehla vysoko 2:9 Rusům, což nakonec alespoň částečně odčinila proti Finsku. „Hodili jsme ten zápas úplně za hlavu. Ráno jsme se akorát dobře nasnídali a šli jsme s tím, že chceme alespoň třetí místo získat,“ hlásí Aleš Čech.

„Hráči na předchozí prohru s Ruskem výborně zareagovali, čemuž jsme s realizačním týmem věřili. Do zápasu proti Finsku jsme vstoupili smolně vyloučením a inkasovanou brankou. Potom tam byl od některých hráčů respekt, ale postupem času jsme byli jednoznačně lepší. Svědčí o tom poměr střel, které nebyly jenom někam nahazované. Kontrolovali jsme kotouč i přechod do útočného pásma, ve kterém jsme hráli,“ doplňuje hlavní trenér Petr Haken.

Národní tým však nezachytil vstup do utkání, rychle čelil přesilovce a krátce po návratu vyloučeného poprvé inkasoval. Na konci třetí minuty otevřel skóre utkání Aaron Hakala, jenž prostřelil Jana Špunara.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

V prostřední třetině Suomi využilo početní výhodu zásluhou Tuomasa Hynninena a šlo do dvoubrankového vedení. O rychlou odpověď se postaral Tomáš Trunda, jenž tak potvrdil pozici nejproduktivnějšího Čecha na turnaji.

„Nehráli jsme vůbec špatně, ale zase nám tam nepadají góly. Na začátku turnaje jsme dali z přesilovky jeden gól, ale teď jsme nevyužili, co jsme mohli. Měli jsme šance, takže nejvíce rozhodly přesilové hry,“ uvádí Čech coby obránce elitní lajny.

Národní tým se přesto nevzdal a v závěrečném dějství srovnal na 2:2 Jakub Šiler, jenž poslal duel do prodloužení. Tam nechybělo českým mladíkům k rozhodnutí mnoho, ale opět jim vázlo zakončení.

„Branky, které jsme dali, padly z předbrankového prostoru. Škoda, že jsme v závěru nedali gól, když jsme měli tři zasloužené přesilové hry za sebou. Finové nestíhali a museli faulovat. Tam je potom kámen úrazu. Máme spoustu šancí, přesilovou hru, ale hrajeme ji špatně a staticky, všechno nám dlouho trvá. Po přenesení hry přes osu nejsme schopní rychle zakončit,“ hodnotí kouč.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

V nastaveném čase rozhodl o výhře Finska a tudíž i o třetím místu na turnaji Jani Nyman v početní výhodě. „V prodloužení přišlo naše oslabení a gól Finů, to byla škoda,“ uzavírá Čech, oceněn nejlepším hráčem utkání. Čeští mladíci tak končí ve Švédsku na čtvrtém místě s jedním bodem.

ČESKO – FINSKO 2:3 po prodloužení (0:1, 1:1, 1:0 – 0:1)

Branky a nahrávky: 28. Trunda (Šapovaliv, Slavíček), 46. Šiler (Čech) – 3. Hakala, 26. Hynninen (Rönni, Nyman), 63. Nyman (Salin).
Rozhodčí: Niklasson, Jatko – Palmqvist, Ericsson.
Vyloučení:
6:6.
Využití: 0:2.
Střely na branku: 54:29 (14:9, 24:10, 15:9 – 1:1).
Diváci: 129.
Česko: Špunar – Čech, Hrdlička, Alscher, Jerman, Burian, Němec – Trunda, Šapovaliv, Slavíček – Hrabík, Hujer, Bareš – Giesl, Becher, Novotný – Jungwirth, Sapoušek, Šiler – Juříček. Trenéři: Haken, Lobo a Philipp.
Finsko: Lukkarinen – Laakso, Salin, Heinonen, Kärki, Hiltunen, Konidaris, Lukkari – Sulku, Lassila, Kemell – Hynninen, Rönni, Nyman – Raiman, Keihäs, Hakala – Pesonen, Kaskimäki, Bau. Trenéři: Marttila a Lamminaho.

Švédsko – Rusko 1:2 po nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 – 0:0)

 TýmZVVPPPPSkóreBody
1. Rusko 3 2 1 0 0 17:6 8
2. Švédsko 3 2 0 1 0 11:7 7
3. Finsko 3 0 1 0 1 9:15 2
4. Česko 3 0 0 1 2 6:15 1

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz