Sokolov dá šanci nováčkům. Jeden má zkušenosti z Kanady

Foto: Martin Voltr

Sokolov už se pomalu chystá na první play off ve druhé nejvyšší soutěži po dlouhých 25 letech. Krátce před jeho startem oznámil příchod dvou nových tváří do útoku.

Aplikace Tipsport extraligy

Baník má dva hráče v čele juniorských statistik, o titul nejproduktivnějšího mladíka usilují Michal Gut s Patrikem Prymulou. Mimo to ale dres Západočechů v dnešním utkání na ledě Vsetína premiérově oblečou další dva vrstevníci.

Osmnáctiletý Josef Slavíček už v rámci spolupráce se Spartou putoval do Sokolova v srpnu, ale místo v kádru si nevybojoval. V letošní sezoně neodehrál jediný ostrý duel, nastoupil pouze jednou v extraligovém Generali Česká Cupu.

Loni měl ve sparťanské juniorce bilanci 36 bodů (16+20) ve 38 zápasech, k tomu odehrál patnáct duelů za reprezentační osmnáctku (2+0). Mezi dospělými ho čeká soutěžní premiéra.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Zato úplně novým jménem v organizaci je o rok starší Jan Cikhart (na úvodní fotce). Odchovanec pražské Hvězdy rostl v akademii Liberce, letos si připsal čtyři starty za juniorku a čtyři za Benátky nad Jizerou. Celou loňskou sezonu sbíral zkušenosti v zámořské WHL, kde vystřídal Tri-City a Reginu. Ve 49 utkáních si připsal jen osm bodů (3+5).

Předtím ale Cikhart patřil k oporám českých reprezentací do 16 i 17 let, stabilně hrál v prvních dvou formacích s Gutem, Myšákem či Novákem.

Sokolov má jistotu, že se z desáté příčky nemůže propadnout. Na Lapači zabojuje jen o posun na deváté místo před Slavii. 

Soupiska HC Baník Sokolov

Brankáři: Oldřich Cichoň, Jakub Neužil, Adam Horák.

Obránci: Jan Pohl, František Klejna, Adam Rulík, Petr Přindiš, Jan Klodner, Patrik Kadeřávek, David Tureček, Daniel Poizl, Tomáš Kulhánek, Vítek Benda, David Sýkora, Jakub Březák, Marek Chvátal.

Útočníci: Tomáš Vracovský, Jaromír Kverka, Martin Kadlec, David Tůma, Patrik Prymula, Marek Švec, Tomáš Rohan, Vojtěch Kropáček, Jakub Vrána, Adam Křemen, Petr Hašek, Vít Jiskra, David Vitouch, Dominik Rymon, Josef Slavíček, Jan Cikhart.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz