Víkend plný turnajů: Junioři jedou do Pardubic, Přerova a Šumperka

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Nadcházející víkend bude přátelskými turnaji jednoznačně nejnabitější. Juniorská mužstva ze všech koutů republiky se sjedou v Pardubicích, Přerově a Šumperku. Ani těmto pořadatelům se však nevyhnuly změny…

Chance liga na Hokejka TV

Turnaj o pohár primátora v Pardubicích

Do východních Čech dorazí téměř stejné obsazení jako minulou letní přípravu. Nechybí domácí Dynamo, Liberec ani Olomouc, přesně tahle tři družstva se ve zmíněném pořadí umístila na stupních vítězů. Novým účastníkem dvoudenního turnaje jsou Piráti Chomutov a pražská Sparta, která nahradila z původního osazení Plzeň.

Pět celků se od 15. do 16. srpna v pardubické enteria areně utká každý s každým na 3 × 15 minut. Při remízovém stavu bezprostředně následuje pět samostatných nájezdů na obou stranách, které určí vítěze a přiřknou mu bonusový bod. Hodnocení je standardně tříbodové. Všechny zápasy můžete sledovat v textovém přenosu na onlajny.com.

Rozpis turnaje v Pardubicích

Sobota 15. srpna:
09:00 HC Dynamo Pardubice – Bílí Tygři Liberec
11:00 HC Olomouc – Piráti Chomutov
13:00 Bílí Tygři Liberec – HC Sparta Praha
15:00 Piráti Chomutov – HC Dynamo Pardubice
17:00 HC Sparta Praha – HC Olomouc

Sobotní online přenosy »

Neděle 16. srpna:
08:00 HC Sparta Praha – Piráti Chomutov
10:00 Bílí Tygři Liberec – HC Olomouc
12:00 HC Dynamo Pardubice – HC Sparta Praha
14:00 Piráti Chomutov – Bílí Tygři Liberec
16:00 HC Olomouc – HC Dynamo Pardubice

Nedělní online přenosy »

Foto: Facebook HC Dynamo Pardubice

Turnaj v Přerově

Stejně jako v Pardubicích, i na Hané se bude hrát v sobotu a v neděli, kdy se čtyři mužstva utkají v základní skupině a následných bitvách o prvenství. Zubři – tradiční pořadatelé turnajů – přivítají Kralupy nad Vltavou, Tábor a Vsetín, z původní pětičlenné skupiny totiž vypadl Písek.

Čtyři týmy se střetnou každý s každým v zápasech hraných na dvakrát 25 minut s pětiminutovým prodloužením ve třech proti třem za jakéhokoliv stavu a v celé délce. Při nerozhodném stavu prodloužení budou následovat tři samostatné nájezdy na každé straně.

V každém utkání tak bude moci jeden tým urvat i sedm bodů! Třemi body je ohodnocena každá polovina hrací doby, přičemž v případě remízy si oba týmy vezmou bod jeden. Za výhru v prodloužení, případně po nájezdech, si odnese mužstvo další bodík. Oproti předcházejícímu turnaji dorostu přibyly bitvy o umístění, které jsou na programu v neděli.

Rozpis turnaje v Přerově

Sobota 15. srpna:
09:00 HC ZUBR Přerov – HK Kralupy nad Vltavou
11:30 HC Tábor – VHK ROBE Vsetín
15:00 VHK ROBE Vsetín – HC ZUBR Přerov
17:30 HK Kralupy nad Vltavou – HC Tábor

Neděle 16. srpna:
08:30 HC Tábor – HC ZUBR Přerov
11:00 HK Kralupy nad Vltavou – VHK ROBE Vsetín
14:30 zápas o 3. místo
17:00 finále

Turnaj v Šumperku

Jen v sobotu se bude hrát v šumperské Škoda aréně, kde na sebe domácí Draci, Prostějov a Frýdek-Místek narazí v malém turnaji, na němž brněnská Technika odřekla na poslední chvíli svou účast.

Tři mužstva z Moravy odehrají dva duely v klasickém čase 3 × 20 minut. Zajímavostí jsou samostatné nájezdy před zahájením každého utkání, proběhnou tři na každé straně a za remízového stavu pojedou družstva po jednom do rozhodnutí. Právě tato dovednostní disciplína na úvod rozhodne při rovnosti bodů o pořadí v konečné tabulce.

Rozpis turnaje v Šumperku

Sobota 15. srpna:
09:00 HK Mladí Draci Šumperk – SK Prostějov 1913
12:00 HC Frýdek-Místek – HK Mladí Draci Šumperk
15:00 SK Prostějov 1913 – HC Frýdek-Místek

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz