Výkop české dvacítky: V Brně proti Slovákům!

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Reprezentační výběry svůj letní program stále řeší, ten nejstarší mládežnický má ohledně první zápasové akce jasno. Dvacítka se koncem července představí domácím fanouškům v trojici bitev proti Slovákům.

President Cup 2020

Původně plánovanou akci ve finském Vierumäki zhatila nařízení ze strany severské země. Češi se tam měli stejně jako loni dvakrát utkat s domácím týmem a dvakrát se Švýcarskem, jenže po příletu by museli na dva týdny do karantény.

Vedení národního výběru tak muselo vybírat z jiných variant. A protože z mezinárodního kalendáře odpadl také turnaj Summer Hockey Challenge, kde česká devatenáctka pravidelně vyzývala „áčkové“ mládežnické výběry, nový program si hledala rovněž slovenská dvacítka.

Výsledkem je trojzápas Česko versus Slovensko, který bude od pátku 24. do pondělí 27. července hostit brněnské Sportcentrum Lužánky.

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

Česká juniorská reprezentace se do Lužánek vrátí po dvou letech, dříve tam začínala sezonu proti Švýcarsku. Teď se těší na ještě peprnější bitvy bývalých federálních spojenců. Paradoxně je navíc může vylepšit i situace spojená s koronavirem, oběma rivalům by totiž mělo máloco bránit v nasazení nejsilnějších možných soupisek.

Vzájemné souboje v kategorii U20 navíc nejsou častou záležitostí: V posledních dvou letech Češi vyzvali Slováky vždy jen v rámci generálky před startem mistrovství světa. Pokaždé zvítězili, ale vždy velmi těsně – předloni v kanadském Nanaimu 2:1 po nájezdech, loni v Třinci 4:2 zásluhou dvou branek v poslední minutě.

Svěřenci nového trenéra Karla Mlejnka se v Brně sejdou už v neděli 19. července, Slováci začnou v Lužánkách trénovat až ve čtvrtek, tedy den před prvním zápasem. Všechna utkání se budou hrát na ploše se zámořskými rozměry.

Program zápasů (Sportcentrum Lužánky, Brno)

Pátek 24. července:
17:00 Česko – Slovensko

Neděle 26. července:
17:00 Česko – Slovensko

Pondělí 27. července:
16:00 Česko – Slovensko

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz