Hokejka TV
před 4 dny

Jak se hledají talentovaní brankáři, co pomáhá zlepšit první reprezentační výběr?

První oficiální reprezentační výběr U16 hráče poprvé nechává nahlédnout do mezinárodního hokeje. Vybraní hokejisté si poprvé obléknou reprezentační dres, musí se přizpůsobit rychlejší hře a konkurenci, která je o patro výš. Platí to i o brankářích. I oni se musí přizpůsobit. Jak se vybírají gólmani do prvního stupně národního týmu, co všechno musí zlepšit, aby obstáli proti lépe zakončujícím soupeřům?

Doporučujeme

Fanshop Českého hokeje

před 2 dny

Unikátní počin Bedarda. Jako první v historii posbíral tři prestižní ocenění CHL

Canadian Hockey League rozhodla o oceněních nejlepších hráčů uplynulé sezony. Udílení cen této ligy, která pod sebou sdružuje WHL, OHL a QMJHL, si doslova podmanil sedmnáctiletý Connor Bedard, který jako první v historii získal cenu pro nejlepší prospekt následujícího draftu, trofej pro nejproduktivnějšího hráče uplynulé sezony CHL a cenu pro nejlepšího hráče CHL.

před 4 dny

Posilovna Ekrta nebaví, odmala vzhlíží k Lukešovi. Který nešvar ho trápí?

V minulé sezoně patřil Jan Ekrt k nejlepším střelcům litvínovské juniorky a šanci dostal také v kádru druholigového Chomutova. Sezonu pak zakončil reprezentačním turnajem a právě kempy s národním týmem hodnotí mladý útočník jako největší hokejový zážitek. Co dalšího na sebe v dotazníku prozradil?

před 8 dny

O systému mládežnických soutěží – Švédsko

Už dlouhou dobu platí formát juniorských a dorosteneckých soutěží v českém hokeji za velmi vděčné téma k diskusím a kritikám. Tím spíš, když prochází neustálými změnami. Jak ale vypadá v ostatních hokejově významných zemích v Evropě? To vám ukážeme v miniseriálu.

před 9 dny

Lundqvist a spol. budou tvářemi juniorského šampionátu

Pořadatelé nejbližšího mistrovství světa do dvaceti let odhalili jména čtyř hokejových legend, které se staly oficiálními ambasadory šampionátu. Ten se ve švédském Göteborgu uskuteční už za sedm měsíců.

před 11 dny

Lotyšský talent Ločmelis: Největší moment v mé kariéře! Fanoušci nám pomohli

(TAMPERE, od našeho zpravodaje) Je mu stále jen devatenáct let, přesto však patřil k důležitým oporám lotyšské reprezentace. Rodák z Jelgavy nejprve otevíral skóre čtvrfinálového duelu se Švédskem a stejný kousek zvládl i v semifinále proti Kanadě. Nyní společně se svými spoluhráči slaví historický zisk bronzových medailí.