Hokejka TV
Doporučujeme
27. 5. 2024

Akademií bylo 15, nově jich je 31. Kdo od svazu dostane kolik peněz?

Projekt mládežnických Akademií Českého hokeje vstupuje do nové kapitoly, licenci teď každoročně získá mnohem větší počet klubů než dosud. Zatímco v uplynulé sezoně jich bylo patnáct, v té následující jich bude 31. Známe rovněž přesnou výši finanční podpory, kterou jednotlivé kluby dostanou.

fangear.cz

před 6 dny

Osmnáctka se v Kravařích začne chystat na Hlinka Gretzky Cup

Nejkratší pauzu mezi sezonami má z mládežnických reprezentací tradičně výběr do osmnácti let, jenž se sejde ani ne měsíc a půl po mistrovství světa. Nová „generace“ hokejistů ročníku 2007 už pojede pěkně naostro, zakrátko ji totiž čeká Hlinka Gretzky Cup.

před 8 dny

Z univerzity až do NHL? Němci Sturm a Michaelis jsou inspirací pro zbytek světa

V německém týmu na uplynulém světovém šampionátu v Česku působilo hned šest hráčů, kteří mají za sebou povětšinou úspěšnou cestu americkou univerzitní ligou NCAA. V českém týmu byl jediný (Jáchym Kondelík) a české hokejové prostředí této cestě zatím příliš nakloněno není. Následující řádky by se tedy mohly stát návodem či radou pro hráče, kteří univerzitní cestu zvažují, ale třeba jí příliš nevěří nebo se jí bojí.

před 8 dny

Odejde Mičkov do NHL už v létě? Smlouva v Rusku může být zrušena

Čtyři roky scházela Philadelphia v play off NHL. Letos jí postup unikl pouze těsně, a tak se vedení týmu chystá doladit kádr tak, aby k dalšímu zklamání nedošlo. V honbě za úspěchem by mohla pomoci i hodně nečekaná posila – sedmička loňského draftu Matvej Mičkov. Spekuluje se totiž o tom, že by jeho smlouva v KHL mohla být zrušena.

před 9 dny

OBRAZEM: Gólmani nejmladších reprezentací potrénovali ve Slaném

Sotva dozněly oslavy zlatého úspěchu českých hokejistů na mistrovství světa a reprezentace už odstartovaly novou sezonu 2024/25. Vůbec první akci představoval kemp brankářů ročníků 2008 a 2009, kteří budou chytat za národní výběry do 16 a 17 let.

před 10 dny

Knírek vítěze Memorial Cupu. Přiveze Šapovaliv do Česka prestižní trofej?

Zpátky v Česku je novopečený vítěz Memorial Cupu Matyáš Šapovaliv. Na prestižní juniorskou klubovou trofej dosáhl v celku Saginaw Spirit. Ve finále se svými spoluhráči porazili London Knights 4:3 a radovali se z triumfu poprvé v historii. Šapovaliv na Memorial Cup dosáhl jako jedenáctý český hokejista.

před 10 dny

Extraliga devítek přibrala 6 nováčků a prodloužila nadstavby

Největší počet nových členů nabrala po minulé sezoně Extraliga devátých tříd, nejobsazenější z českých elitních soutěží. To v ní zapříčinilo i změnu formátu, kdy nadstavby budou tentokrát o něco delší než základní skupiny.

3. 6. 2024

Šapovaliv jako jedenáctý Čech vyhrál Memorial Cup!

Do Berouna pomyslně putuje nejcennější klubová trofej v mládežnickém hokeji. Tamní odchovanec Matyáš Šapovaliv totiž s týmem Saginaw Spirit vyhrál Memorial Cup pro absolutní šampiony kanadských juniorských soutěží.

2. 6. 2024

Wingate na bruslích? Jde to, testování odhaluje slabiny

Nikdo není dokonalý. To je známá pravda a platí to i v hokejovém prostředí. Některý hráč má výbornou vytrvalost, jiný rychlost, další zase dynamiku. Aby vás trénink dál posouval, potřebujete mít výbornou diagnostiku. Testování hráčů v současné době dokáže dokonale odhalit jejich slabiny.