Nestrašil: Statistiky? Míň se bojím létat... Radil mluvil o neviditelné ruce Ocelářů

Foto: Michal Dědič, hcdynamo.cz

Za ohlušujícího bučení zvolna odjížděl na třineckou střídačku. Ne, ani druhý středeční start ve finále na ledě Pardubic brankáři Ondřeji Kacetlovi nekápl do noty. Ve 35. minutě přepustil místo v kleci Marku Mazancovi, z třígolového příkopu už se pak Oceláři nevyhrabali.

„Bylo to hlavně o nás, nepomohli jsme mu. Ne že by se mu nedařilo,“ drbal si hlavu útočník Andrej Nestrašil. „Asi to z naší strany nebyl úplně ideální výkon. Jedeme domů, tam to budeme chtít urvat...“

Pátý svár jako předěl celé série? Takové prognózy zaznívaly nejen z úst hokejových expertů. Třinec ve finále dvakrát poskočil vstříc vavřínům, Dynamo pokaždé promptně reagovalo. Teď po týdnu doma převzalo otěže.

Rozbořilo tím zavedené pořádky. Úřadující šampion své soky v play off duelech s pořadovým číslem pět nekompromisně kosil, za posledních deset let jich osm převrátil na svou stranu. A pokaždé už si (postupové či mistrovské) fanfáry pohlídal. 

Pardubice tenhle scénář ovšem smetly ze stolu. „Myslím, že jsme odehráli skvělé utkání a proměnili šance, které jsme měli. Chtěl bych poděkovat hráčům, že to odmakali,“ bilancoval trenér Marek Zadina na tiskové konferenci.

„Chtěl bych poděkovat hráčům, že to odmakali.“

Extrémní důležitost středeční partie pociťovali všichni. I proto se více než třicet minut odvíjelo v dosud nepoznaném duchu – dvířka na trestnou lavici se rozevírala jen sporadicky, až na pár úletů oba mančafty úpěnlivě dbaly na to, aby stíhaly házet zpátečku.

„Přijde mi, že to hrají na 0:0. Čekají, že někdo udělá chybu, vyhodí se puk a pojedou dva na jednoho nebo tři na dva a dají gól. Nevede jiná cesta, než se koncentrovat a věřit si, že je můžeme porazit,“ hodnotil domácí křídelník Lukáš Radil.

Okamžik, který utkvěl v paměti? Když pardubický gólman Roman Will ještě před první sirénou skvěle načasoval skok přes brankoviště, máchl lapačkou a ukradl takřka jistý gól Nestrašilovi. Také Dynamo si většinu interesantních pozic vytvořilo při následné početní převaze.

„Celý tým podal velmi dobrý výkon, stejně tak Roman. Když jsme potřebovali, tak nás podržel. Bojujeme jeden za druhého, ale měl tam dva výborné zákroky,“ pochválil maskovaného muže Zadina. „Přesně takové momenty lámou zápasy. On to chytí a dá nám výhodu, že máme šanci skórovat,“ připojil se Radil.

Nadupaná ofenzivní vozba Pardubic prolomila slezský blok kolem poloviny základní hrací doby... Bum, bum, prásk. Dvě pobídky zpoza brankové čáry, dvě neohlídané situace ve slotu s koncovkou Radila a Lukáše Sedláka. Navrch ukázkový laser Martina Kauta. Gólový trojzubec šponoval burácení v místním hledišti do nejvyšších decibelů.

„Přesvědčili jsme se o tom, že poslední krok je nejtěžší.“

„Z naší strany dobrá první a třetí třetina. Ve druhé jsme bohužel inkasovali branky, které nás mrzí. Sami jsme žádnou nevstřelili, ač jsme na to měli střelecké i gólové šance,“ mrzelo třineckého kouče Zdeňka Motáka.

Pár minut před koncem už enteria arénou obíhala spontánní mexická vlna, potom se na led sesypaly tradiční perníčky. Mise splněna, východočeský kolos svírá v rukou dva mečboly. Už v pátek může po dvanácti letech usednout na extraligový trůn.

„Přesvědčili jsme se o tom, že poslední krok je nejtěžší,“ připomněl Nestrašil. Třinec zahnaný do kouta? Nic nového. Jen otočte kalendář ani ne dva týdny nazpátek... Statistickým významem pátého mače se Oceláři nezaobírají.

„Víte, co se nikdy nestalo? Že to tým z 0:3 otočil na 4:3. To jsou statistiky, kvůli nim se trošku míň bojím létat, protože je to nejbezpečnější forma cestování. Ve finále je to ale jen statistika,“ prohlásil Nestrašil.

„Viděl jsem nějaké zápasy, které hráli v uvozovkách nad propastí… Trošku náhodně vždycky dali gól. Nechci je podceňovat, ale prostě to bylo jako nějaká neviditelná, záhadná ruka. Vůbec na to nebudeme myslet, budeme se soustředit jen na sebe,“ zdůraznil Radil.

„Viděl jsem nějaké zápasy, které hráli v uvozovkách nad propastí… Trošku náhodně vždycky dali gól.“

Trenér Moták vidí jako primární prvky dalšího střetnutí v maximálním nasazení a bojovnosti. „Bude to na krev... Ale každý zápas je jiný. Dáme do toho všechno, co máme. To můžu garantovat,“ řekl šéf hostující střídačky.

A na koho padne volba v brankovišti? „Budeme přemýšlet,“ zahlásil Moták.

„Užijte si hokejové MS s Tipsportem! Stačí jen začít, získat 500 Kč zdarma a hrát soutěže o ceny za 33 milionů!“

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz