Neuvěřitelné! Gulda i Javín pokračují v Karviné, dohromady mají už 96 let

Foto: skkarvina.cz

13. srpna 2015, 13:38

Adam Bagar

Oba už měli v hlavách konec už tak bohaté kariéry, ale nakonec je všechno jinak a pokračují. Obránci Petr Gulda i Miroslav Javín se domluvili na spolupráci v druholigové Karviné. Na tom by asi nebylo nic zajímavého, kdyby oběma zkušeným borcům netáhlo na padesát. Dohromady mají neuvěřitelných 96 let! "Je šílené se skoro v padesáti letech prohánět s mladými kluky, nebude to zase jednoduché," říká devětačtyřicetiletý Gulda v rozhovoru pro hokej.cz.

Chance liga na Hokejka TV

Miroslav Javín naposledy oblékal dres Poruby, o tři roky starší Petr Gulda zase hájil barvy Valašského Meziříčí. Oba po skončení ročníku hlásili konec kariéry, jenže nakonec přidají ještě minimálně jednu sezonu. Oba se zapojili do přípravy Karviné. "První týdny jsou vždy těžší, protože se trošku víc bruslí a po pauze vás všechno pobolívá. Věřím, že po čtrnácti dnech se vše vrátí do normálních kolejí," usmívá se veterán Petr Gulda.

Gulda se ve 49 letech připravuje na další sezonu, Jágr ho prý překoná

Právě on stojí tak trošku za tím, že s velkou pravděpodobností bude v kariéře pokračovat také jeho kamarád Miroslav Javín. "Trošku jsem ho přemlouval. Řekl, že to tedy zkusí. Já pevně věřím, že to vydrží a ještě rok potáhne. Ačkoli příliš neměl letní přípravu. Ale nemá problém s váhou, tak to půjde. Říkal jsem mu, že dáme ještě jednu sezonu, pak společně oba skončíme," prozrazuje účastník světového šampionátu z roku 1994.

Oběma borcům je dohromady už neuvěřitelných 96 let. "Je to opravdu zvláštní pocit. Pro mě to bude stoprocentně poslední rok. Je totiž šílené se skoro v padesáti pořád prohánět společně s mladými kluky. I tato sezona nebude jednoduchá," uvědomuje si Petr Gulda s tím, že problém s mladšími spoluhráči nemá. "Koukali na nás, ale už mě znají. Dělají si z nás srandu a nevědí, jestli mají tykat nebo vykat," popisuje s úsměvem.

VIDEO: Věk jako překážka? Nesmysl. Čilý dědeček mydlí hokej v 94 letech

A jelikož jsou oba veteráni zadáky, mohli by se klidně občas objevit v jedné obranné řadě. "Proč ne? Třeba v přesilovkách nebo oslabení. Myslím, že párkrát spolu na ledě budeme. Beků moc není a může se stát, že tam oba naskočíme společně," myslí si Gulda. Ten má stejně jako Javín v nové sezoně plnit roli hrajícího asistenta kouče. Tak si to aspoň přeje karvinské vedení, ale sám devětačtyřicetiletý bek tomu nakloněn není.

"Mám s tím špatné zkušenosti. Raději bych se koncentroval jen na pozici hráče. A kdyby se chtěl trenér na něco zeptat, tak mu poradím. Byli jsme sice představeni jako asistenti, ale asi by bylo lepší zůstat jako řadoví hráči. Můžeme vysvětlit něco kolegům v pětce, ale jinak musí rozhodovat trenér. Ten se jeví dost dobře, jeho tréninky mají šmrnc. V klidu to zvládne s jeho asistentem. Tak by to mělo zůstat," uzavírá Petr Gulda.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz