Neuvirthův návrat? Ze stavu mého těla jsem nadšený, hlásí

Foto: Vladimír Koča, hcsparta.cz

Poslední roky ho trápila zranění, uplynulou sezonu dokonce Michal Neuvirth vynechal celou. Vše je ale na dobré cestě, aby se v příštím ročníku vrátil ve formě.

Chance liga na Hokejka TV

„Cítím se moc dobře! Máme za sebou pět týdnů přípravy a ze sebe i z celého týmu mám dobrý pocit," říká 32letý gólman v rozhovoru pro hcsparta.cz.

„Dělám všechna cvičení bez úlev. Jsem nadšený z toho, v jakém stavu moje tělo je," pokračuje někdejší brankář Washingtonu, Buffala nebo Philadelphie. „Čeká mě ještě hodně dřiny, protože nám chybí ještě pět týdnů. Vzhledem k mému stavu jdu opravdu den po dni, ale zatím mám velkou radost."

Neuvirth se domů na Spartu vrátil v lednu během přestupové uzávěrky. Jeho zdravotní stav mu však starty v Tipsport extralize nedovolil. Neznamenalo to však, že by netrénoval.

Naopak. „Za poslední rok trénování jsem udělal spoustu práce, pořád jsem zůstával aktivní a neměl téměř žádný odpočinek," vypráví na sparťanských stránkách. „Trenér brankářů Petr Přikryl mi vytvořil dobrý tréninkový program. Já mu věřím a už jdou vidět i výsledky, protože jsem dva měsíce bez jakékoliv bolesti."

„Dva měsíce jsem bez jakékoliv bolesti."

Když půjde všechno podle plánu, Neuvirth vytvoří kvalitní brankářské trio s Matějem Machovským a Jakubem Neužilem. Konkurence tedy bude velká.

„Chytat může jen jeden, ale plno týmů už doplatilo na to, že vsadilo na jednoho gólmana, který se zranil," myslí si Neuvirth. „Pro druhého gólmana bez zápasového vytížení je potom těžké naskočit do rozjetého vlaku."

Aktuální kádr HC Sparta Praha

Brankáři: Oldřich Cichoň, Matěj Machovský, Michal Neuvirth, Jakub Neužil.

Obránci: Tomáš Dvořák, Martin Jandus, Radek Jeřábek, Milan Jurčina, Petr Kalina, Jan Košťálek, Michael Krutil, Tomáš Pavelka, Jan Piskáček, Daniel Poizl.

Útočníci: Jan Buchtele, David Dvořáček, Miroslav Forman, Roman Horák, Andrej Kudrna, Marek Kvapil, Lukáš Pech, Daniel Přibyl, Tomáš Pšenička, Lukáš Rousek, Michal Řepík, Robert Říčka, Matúš Sukeľ, Tomáš Šmerha, David Tomášek, David Vitouch, Ladislav Zikmund.

Foto: Vladimír Koča, hcsparta.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz