Nový kouč? Je tu krátce, žádnou vědu neudělá, tvrdí Kacetl. Pustil dvě šmudly

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

29. října 2018, 14:07

Jan Šimek

Pekelně smolný zápas prožil v Ostravě pardubický gólman Ondřej Kacetl. Hned v 8. minutě ho pašerákem překvapil obránce Daniel Krenželok. Pak Kacetl sice držel Dynamo jistými zákroky, jenže v závěru třetí části se před ním zjevil volný Schleiss, kterému střela vůbec nesedla. Právě to ale zmátlo pardubického brankáře, jenž tak inkasoval další šmudlu. Pardubičtí tak přišli o nadějně rozehraný zápas, podlehli 1:3.

Nový fanshop

Co se stalo u první branky? „Vypadalo to, že hráč chce vystřelit nahoru. Podle mě mu to sjelo a já jsem na malý moment cukl nahoru a narovnal se, aby to neprošlo kolem hlavy pod víko. Podjelo mi to asi pod betonem. Sám nevím, byl jsem překvapený. Ale takové góly padají, stává se to. Je to důkaz, že i my musíme střílet z každé pozice,“ neláme si hlavu Ondřej Kacetl.

Z podobných pozic a ostrého úhlu jako padl první gól Krenželoka, to Vítkovičtí zkoušeli v utkání dál. „Ať to zkouší. Já jsem na to připravený, mně to nevadí. Pro mě je to dobrá střela. Takové góly padají, a když se podíváte na NHL, tam jsou ještě horší,“ tvrdí.

Ostravané dlouho vedli 1:0. V úvodu třetího dějství ovšem srovnal Wishart a Dynamo už pomalu sahalo na bod. Jenže přišla další "šmudla" v podání Jana Schleisse. „Nesedlo mu to. Přeskočilo mu to hokejku a já jsem zareagoval tak, že kdyby mu to sedlo, trefí mě. Pak to tam nějak doplachtilo, bouchl jsem do toho ještě ramenem, ale víc jsem nestihl, protože to šlo úplně do protipohybu,“ popisuje pardubický brankář.

„Spíš si ale musíme pohlídat, aby tam příště nikdo takhle zblízka nevystřelil. Celý zápas jsme měli tyhle situace perfektně pohlídané, bohužel ke konci nás Vítkovice zamkly a z toho vyplynul volný hráč. Je to škoda,“ mrzí Kacetla.

Sestřih utkání Vítkovice – Pardubice

V pátek Pardubičtí zvládli východočeské derby v Hradci Králové, kde po přestřelce zvítězili 6:4. V Ostravě to byl spíš souboj pevných defenziv. „Je to asi známka dobrých obran a dobrého výkonu obou týmů směrem dozadu. Nepadlo nám tam tolik gólů jako v Hradci. V Hradci jsme hráli výborně, tentokrát jsme taky předvedli super výkon, ale soupeř byl o gól šťastnější,“ ví pardubický brankář.

Nový kouč Břetislav Kopřiva začal s týmem ceněným vítězstvím v derby. Další body byly blízko ve Vítkovicích. „Trenér tady není dlouho a žádnou vědu s tím neudělá. Je to spíš o nás. Nehráli jsme špatně. Dobře bruslíme dozadu. Na ledě si pomáháme. Útočníci se super vrací a pomáhají bekům,“ pochvaluje si Ondřej Kacetl. A jak hodnotí víkend „Z naší strany výborná bojovnost a výborný týmový výkon podpořený hrou dozadu. Pozitivní je, že jsme dali šest gólů v Hradci. Jediná škoda je, že jsme to tady nedotáhli aspoň na bod.“

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz