Pozdní comeback, trefy obránců. Dojem ze Švédských her zachránil Hájek

Foto: Jan Beneš, ceskyhokej.cz

Do třetice všeho dobrého. Národní tým v neděli zvládl vyrovnané střetnutí proti Švýcarsku, na třetím turnaji EHT v Karlstadu tedy obsadí třetí místo. Rozhodující trefu obstaral v 53. minutě obránce Libor Hájek.

Zatímco novou reprezentační sezonu vykopli pěti triumfy, tak nyní se nad Čechy zcela reálně vznášela hrozba čtvrtého červeného křížku v řadě.

Co na tom, že do finálního duelu se Švýcary vstoupili relativně dobře. V 15. minutě si po ráně Badera nepohlídali ve slotu Axela Simice, který doklepl kotouč za bezmocného brankáře Málka – 1:0.

Bezkrevnému výkonu řekl výběr kouče Rulíka pomyslné dost v prostřední části. Jenže... Poměrně dlouho narážel na jistého gólmana Hughese a zodpovědné švýcarské beky. 

Defenzivní val soupeře se národnímu týmu povedlo prolomit až při druhé přesilové hře: obránce Zámorský si na modré čáře vyměnil puk s Flynnem a jeho střela příklepem Hughesovi proklouzla mezi betony – 1:1.

O pár minut později přetavilo Česko získané momentum ve druhý zásah. Překvapivým řešením zaskočil Švýcary útočník Daniel Voženílek, když z mrtvého úhlu naslepo vypálil do brusle přesouvajícího se Hughese – 1:2. 

Evidentně vyčerpaní reprezentanti helvétského kříže nicméně nesložili zbraně a krátce před druhou sirénou sebrali národnímu týmu vítr z plachet. Gól v čase 39:58? Dost studená sprcha...

Češi opět doplatili na nedůraz před Málkem, tentokrát zůstal trestuhodně volný Marc Marchon – 2:2. Chvíli po začátku třetí třetiny na druhé straně dorážel Ondřej Kovařčík, gólman Hughes ovšem udržel puk pod betonem.

A tak se z nenápadné situace prosadilo Švýcarsko. Další branka, další situace ve slotu... Do nebezpečného prostoru si pro Stadlerovo nahození sjel Tyler Moy a těsně před Málkem nechytatelně tečoval – 3:2.

Borce v bílém do zápasu opět vrátila až další přesilovka. Nutno podotknout, že si zase vybrali šťastný moment... David Kaše pokusem z pravého kruhu hledal Horáka, jeho nabídku však přímo mezi betony brankáře srazil jeden ze švýcarských zadáků – 3:3.

Klíčový moment přišel o zhruba dvě a půl minuty později: Gazda odvážným průnikem otevřel místo pro Libora Hájka, který z levé strany práskl do kotouče a vymetl horní roh Hughesovy klece – 3:4. Český triumf zpečetil při power play dvougólový Daniel Voženílek – 3:5. 

Reprezentační výprava tak přerušila sérii tří klopýtnutí a ze švédského Karlstadu odletí vítězně naladěná. Švýcaři oproti tomu na první radost v tomto ročníku stále čekají, z devíti utkání vytěžili jen dva body a uzavírají průběžnou tabulku Euro Hockey Tour.

ŠVÝCARSKO – ČESKO 3:5 (1:0, 1:2, 1:3)

Branky a nahrávky: 15. Simic (Bader), 40. Marchon (Fora), 44. Moy (Stadler) – 33. Zámorský (Flynn), 39. Voženílek (Král), 51. D. Kaše, 53. Hájek (Gazda), 59. Voženílek.
Rozhodčí: Brander (Finsko), M. Holm – Strömberg, Lundgren (všichni Švédsko).
Vyloučení: 3:1.
Využití: 0:2.
Střely na branku: 17:28.
Nejlepší hráči: Marc Marchon – Daniel Voženílek.
Švýcarsko: Hughes – Glauser, Kreis, Stadler, Fora, Jung, Jecker, Frick, Wüthrich –  Kessler, Senteler, Moy – Simic, Rochette, Bader – Marchon, Heim, Scherwey – Scmmutz, Schmid, Zehnder. Trenér: Fischer.
Česko: Málek – Hovorka, Kempný, Zámorský, Galvas, Jandus, Hájek, Gazda, Král – Růžička, Jašek, Voženílek – Bambula, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Beránek, Horák, Flynn – Najman, D. Kaše, Rychlovský. Trenér: Rulík.

Tabulka Euro Hockey Tour

 TÝMZVVPPPPSKÓREBODY
1.
Švédsko
8 7 0 0 1 31:20 21
2.
Česko
9 5 1 0 3 29:24 17
3. Finsko 8 3 1 0 4 24:23 11
4.
Švýcarsko
9 0 0 2 7 17:34 2

Další program Beijer Hockey Games

Neděle 11. února:
16:00 Švédsko – Finsko (Karlstad)

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz