Preisinger si střihl beka. Dost mě to baví, přiznal. Co řekl o Olomouci?

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

Plzeňská Škodovka se rozloučila se základní částí Tipsport extraligy výhrou, na domácím ledě přehrála v západočeském derby karlovarskou Energii 2:1. Karlovy Vary tak budou bojovat v play out, třináctý Chomutov na Energii ztrácí tři body. Naopak indiáni uhájili konečné třetí místo v tabulce, ve čtvrtfinále se utkají s Olomoucí. Navíc si zajistili místo v Champions Hockey League pro sezónu 2019/2020.

NHL 20

Před samotným zápasem k fanouškům kvůli incidentům z utkání proti třineckým Ocelářům promluvil Martin Straka. Ve svém prohlášení žádal příznivce, aby fandili slušně a v duchu fair-play.

Pak už se šlo na zápas, na derby. Miroslav Preisinger, do probíhající sezóny v Plzni jasným povoláním útočník, od letoška už i obránce. Obojživelník ve škodovácké sestavě totiž musel podruhé zaskočit v defenzivě, Západočechům totiž pro derby vypadl Conor Allen. Preisinger už si zkusil pozici obránce jednou na Spartě, teď odehrál dobrý mač i proti Energii.

Pochválit ho nezapomněl přísný trenér Jiří Hanzlík, podle něj má slovenský borec na pozici beka skvělý pohyb, díky čemuž neměl vzadu problém.

A sám Preisinger trochu překvapil, když na tiskové konferenci prohlásil: „Začínám nám tímto postem vážně rozmýšlet, ale uvidíme. Dost mě to baví, takže bych se tomu vůbec nebránil. A myslím to opravdu vážně. Od trenérů jsem to vzal, byl jsem i docela rád, protože jsem vzadu dostal i větší prostor na ledě.“ Na něm proti Energii strávil celkem 17 minut a 2 sekundy.

Gólman Dominik Frodl v utkání inkasoval jen jedinkrát, když ho překonal Tomáš Rachůnek. V duelu se několikrát zaskvěl, zlikvidoval mnoho šancí soupeře, celkově si připsal 21 úspěšných zákroků. V extralize Frodl inkasoval v průměru jen 1,89 gólu na zápas, díky čemuž se stal nejlepším gólmanem v tomto ohledu.

„Před sezónou bych tohle určitě nečekal. Mám 43 odehraných zápasů, což je super. Jsem strašně rád, ne, že by to pro mě nic neznamenalo, že se mi taková čísla povedla. Když dá útočník 30 gólů, také ho to těší. Ale v play off výkony budu muset potvrdit, abychom mohli uspět,“ hlásí opora Škody.

„Když dá útočník 30 gólů, také ho to těší.“

Teď na modrobílé čeká ve čtvrtfinále play-off Olomouc. Známý soupeř, v této fázi soutěže se indiáni s Morou potkají potřetí za poslední čtyři sezóny. Oba předchozí střety zvládli Plzeňané v poměru 4:1 na zápasy, u obou postupů nechyběl Miroslav Preisinger. „Těžko říct, jaké to bude, možná mají za ty poslední roky nejlepší tým. Třeba to bude jiné, ale věřím, že nás čtyřikrát v řadě neporazí,“ hlásí slovenský bojovník.

Doma v základní části Škoda s Olomoucí letos dvakrát prohrála, celkově Plzeň vyhrála jen jednou. „V play off se jede od nuly. Na zápasy ze základní části myslet nebudeme, pojedeme vždycky na sto procent,“ odmítá negativní bilanci Preisinger.

A jak se na první extraligové play off těší Dominik Frodl? „Bude to úplně jiný hokej, v každém utkání jde o hodně. V play off už to bude, troufám si to říci, úplně jiný sport, tady se nesmí klopýtnout,“ uvědomuje si plzeňský gólman.

Dominik Frodl: Play off je to, proč člověk hokej hraje

Před posledním zápasem základní části se v kabině se spoluhráči bavil, který soupeř Škodě hrozí, šlo o Kometu a Moru: „V poslední době Olomouc chytila velikou fazónu, takže za ně mluví výsledky. Brno by chtělo dávat hodně gólů, tlačit se do útoku, naopak Olomouc, když vede, tak to zatáhne, pak se jim těžko dávají góly. Hrají bojovný hokej, ale věřím, že přes ně můžeme přejít.“

Jaké budou následující kroky plzeňských hokejistů v přípravě na vyřazovací boje? „Dostaneme tři dny volna, pak na to zase vlítneme, budeme makat a podřizovat všechno této fázi sezóny. Protože v play off se bude rozhodovat o úspěchu,“ ví Dominik Frodl.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz