Rekonstrukce pokračuje, kladenský stadion už je bez střechy

Foto: Facebook SAMK pro všechny

29. dubna stvrdilo Kladno svůj postup do extaligy, o pár dnů později začala dlouho plánovaná rekonstrukce tamějšího ČEZ stadionu.

Fanshop národního týmu

Opravy zimního stadionu by měly vyjít zhruba na 150 milionů korun. Zásadní je především postavení nové střechy, zimák dostane také nové opláštění nebo izolaci.

Je možné, pokud se vše nestihne do startu sezony, že Kladno zahájí nováčkovský ročník sérií venkovních duelů.

Byla by to komplikace, zvlášť v tak náročné sezoně, ale rekonstrukce byla zkrátka neodkladná. Vždyť střecha na kladenském stadionu se neměnila od roku 1959! Od té doby procházela pouze dílčími opravami.

„Hala bude konečně odvlhčená, což ocení i hráči, kteří budou mít kvalitnější led.“

„Hala navíc bude konečně odvlhčená, což určitě ocení nejen diváci na tribunách, ale i hráči, kteří budou mít kvalitnější led,“ popisuje pro web samk.cz ředitel ČEZ stadionu Josef Poláček. 

„Stará střecha obzvlášť v zimě přes noc namrzala z obou stran – a když se ráno oteplilo, začala se námraza srážet a kapat na led, kde vytvářela hrudky. O zmoklých divácích nemluvě,“ dodává Poláček.

V dlouhodobém plánu je dokonce vybudování třetího patra, kam by se měly přesunout prostory pro novináře, dále pak režie kostky a další technické zázemí.

Po rekonstrukci by se měla zlepšit také akustika stadionu, modernizací projdou i světelné efekty.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz