Růžička chyběl na lavičce Chomutova, pověřil asistenta. Půjde do KHL?

Foto: Petr Kozelek, piratichomutov.cz

Piráti už s vědomím jistého sestupu odcestovali v neděli do Kladna. Ovšem bez hlavního trenéra Vladimíra Růžičky. I bez něj nakonec Chomutovští zápas vyhráli, slavící Rytíře přehráli 2:1 po prodloužení. Růžičkova absence ale fanoušky Pirátů nenechala chladnými.

Nový fanshop

Stačilo se jen podívat do komentářů pod zápasovou grafikou na klubovém facebookovém účtu Pirátů z Chomutova. Fanoušci nesli Růžičkovu absenci na střídačce velice nelibě, měli pocit, že zkušený kouč v tom hráče a zbytek realizačního týmu nechal. Žádali vysvětlení.

To částečně podal Jan Šťastný, Růžičkův asistent, který Piráty na ledě Kladna vedl z pozice hlavního trenéra. „Bavili jsme se v šatně, on je manažer, hlavní trenér, na mítinku ráno to oznámil,“ řekl Šťastný pro iSport.cz.

„Soutěž je rozhodnutá, já jsem mladý trenér, který čeká na šanci, dostal jsem možnost vést z pozice hlavního trenéra mužstvo, vyzkoušet si to, za to jsem rád,“ dodal 38letý Šťastný.

„Bavili jsme se v šatně, on je manažer, hlavní trenér, na mítinku ráno to oznámil.“

V zápase už o nic nešlo, celý tým Chomutova se po páteční definitivním ortelu o sestupu do Chance ligy cítí bídně. „Bylo hrozně těžké se na utkání motivovat a připravit. Věděli jsme, že domácí to pojmou jako oslavu postupu, chtěl bych hráčům poděkovat, že jsme to zvládli se ctí,“ cenil si Šťastný přístupu hráčů, kteří ještě v 58. minutě utkání prohrávali 0:1, ale nakonec vyhráli 2:1 v prodloužení, čímž Rytířům udělali malou šmouhu na postupových oslavách.

Je otázka, co s chomutovským klubem bude. A taky, co bude s trenérem Růžičkou. V minulých dnech se živě spekulovalo o tom, že by měl posílit některý z extraligových týmů. Padala jména týmů Komety Brno, Litvínova, či dokonce právě Kladna, na jehož úkor Piráti elitu opouštějí.

» Rytířům vítězná oslava postupu neklapla, Motor přehrál Dynamo

Deník Sport ale přišel s novou informací. Trenér, který dvakrát dovedl národní tým ke zlatu na mistrovství světa, by údajně mohl zamířit do Slovanu Bratislava, který má podobně jako Chomutov dlouhodobé finanční problémy, ale minimálně ještě v příští sezoně bude hrát KHL. 

Víc řeknou následující dny a týdny... 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz