Rytíři sahají po postupu! Ale ještě nic není hotové, hlásí Jaromír Jágr

Foto: Josef Poláček, rytirikladno.cz

Jsou blízko, Rytířům chybí k postupu do Tipsport extraligy poslední krok. Po výhře nad Motorem navýšili kladenští hokejisté náskok na třetí Piráty, k dispozici mají osm bodů, do konce zbývají jen tři kola. „Ale ještě nic není hotové. V pátek se o to musíme v Budějovicích poprat," upozorňuje Jaromír Jágr.

Nový fanshop

Sedmačtyřicetiletý majitel a lídr týmu předvedl proti Jihočechům další důležité představení. Ačkoli Rytíři zdaleka nesehráli optimální zápas, dokázali naplno bodovat. Vítěznou trefu zařídil ve druhé třetině právě Jágr, když zužitkoval přesnou nahrávku od Tomáše Plekance. Pro Jágra to byl už šestý gól v baráži.

Vítězství 4:2 dává Rytířům velkou naději, nerodilo se ale vůbec snadno. „Musím říci, že jsem nečekal, že Motor bude hrát tak dobře. V první třetině nás překvapili, byli o hodně lepší a aktivnější. Klobouk dolů před Budějovicemi a jejich trenérem Vencou Prospalem, jak své hráče namotivoval. My sice jeli nadoraz, vůbec nám to ale nešlo. Půlku zápasu nás soupeř přehrával a my měli v poslední pětiminutovce druhé třetiny štěstí, že jsme za stavu 1:1 dali dva góly," připomíná Jágr.

Hokejisté Kladna zlomili zápas ve 37. minutě. Nejprve se prosadil Ladislav Zikmund, za dalších 71 vteřin přišla zmíněná trefa Jaromíra Jágra. „To rozhodlo. Budějovice hrály do té doby výborně, z ničeho nic se nám pak povedlo dva góly. Při jednom tam Pleky dobře napadal, druhý padl po bully. Takové štěstí potřebujete. V neděli proti Pardubicích se proti nám trochu otočilo, během posledních čtyř minut jsme si celý zápas zkazili," vrací se k předchozímu duelu.

Ovšem zpátky k bitvě s Motorem. Za stavu 3:1 šli Rytíři s odhodláním do třetí třetiny, po 29 vteřinách ovšem soupeř snížil. „Byla ohromná chyba inkasovat hned v prvním střídání třetí třetiny. Už se nám to stalo v play off první ligy proti Jihlavě a teď znovu. Takové situace si musíme kontrolovat, zbytečně jsme si ten zápas udělali složitý," zmiňuje Jágr.

Foto: Roman Mareš, rytirikladno.cz

Ale Středočeši nedopustili žádné komplikace, dokráčeli k vítězství a na Piráty už zase mají k dobu osm bodů. Sledovali Rytíři na dálku dění v Chomutově, kde hrálo Dynamo? „Vím, že někdo hlásil, že v první třetině Chomutov vede 3:1. Tehdy jsme byli docela v žumpě. Nedařilo se nám a neměli jsme žádné gólové šance. Byla to docela kritická situace, ale nakonec se to obrátilo v náš prospěch," líčí s úlevou.

Baráž napsala osmý díl, blíží se k vyvrcholení. V Kladně všichni vědí, že rozhodnuto ještě není. „Ano, víme to. Ale hromadí se únava a nejdou nohy. Chtěli bychom dávat góly, jenže prostě to nejde," reaguje legendární osmašedesátka. Pokud Rytíři v pátek vybojují na jihočeském ledě minimálně dva body, bude jejich návrat mezi elitu realitou. „Musíme se o to poprat a ty dva body získat. Když se nám to nepodaří, budeme mít v neděli doma rozhodující zápas s Chomutovem," velí závěrem Jágr. 


Sázej na zápasy MS s bonusem 500 Kč od Sazkabetu!

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz