San Jose, pak Florida. Hoffman odnesl spor partnerek dvěma výměnami

Foto: stlouisgametime.com

Před necelým týdnem se v médiích objevily informace, že snoubenka útočníka Mikea Hoffmana údajně prostřednictvím sociálních sítí útočila na manželku kapitána Senators Erika Karlssona. Přála ji smrt, stejně tak nenarozenému dítěti. I když šlo výhradně o problém mezi partnerkami hráčů, bylo jasné, že oba v Ottawě vydržet nemůžou. Na ráně byl spíše Hoffman, a tak se také stalo. Tým z hlavního kanadského města jej poslal do San Jose, které jej vzápětí vyměnilo na Floridu.

Plekanec Chance liga

Sharks poslali Hoffmana společně s volbou v sedmém kole draftu do Floridy Panthers. Jako protihodnotu získali od Cats volbu ve druhém kole draftu 2019 a volby ve čtvrtém a pátém kole draftu 2018.

V předchozí výměně byl Hoffman vytrejdován z Ottawy do San Jose ještě s obráncem Codym Donagheym a volbou v pátém kole draftu 2020. Senators od Sharks obdrželi dánského útočníka Mikkela Boedkera, obránce Juliuse Bergmana a volbu v šestém kole draftu 2020.

Generální manažer Floridy Dale Tallon se poptával po Hoffmanovi už minulý týden. Hodnota za něj byla ale příliš vysoká. Tallon se tak ohledně celé záležitosti dohodl včera večer s Dougem Wilsonem, generálním manažerem Sharks, a Ottawu od toho zcela vynechal.

Hoffman v uplynulé sezoně odehrál všech 82 zápasů. Zapsat se mu do statistik podařilo za 22 branek a 34 asistencí celkem 56 kanadských bodů.

Tato dvojitá výměna je tak očekávaným vyústěním celého skandálu, který rezonuje médii už od minulého týdne. Melinda Karlssonová, manželka ottawského kapitána, obvinila Moniku Carykovou, snoubenku Mikea Hoffmana, z obtěžování a kyberšikany skrze sociální sítě.

Útoky započaly v listopadu loňského roku, kdy Karlsson a jeho žena oznámili světu, že čekají potomka. Karlssonovi dostávali různé výhrůžky, v nichž byla mimo jiné vyslovena přání smrti, jak ženě švédské hvězdy, tak nenarozenému dítěti. Událost je o to smutnější, že Karlssonovi se prvního dítěte nedočkali. O malého syna Axela přišli.

O celé kauze jsme psali podrobněji už minulý týden (viz ZDE). 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz