Šance pro oporu Havlíčkova Brodu. Zahraje si Chance ligu v Jihlavě

Foto: hcdukla.cz

Prvoligová Jihlava hlásí další změnu v kádru – její ofenzivní řady doplnil havlíčkobrodský útočník Richard Cachnín mladší. Oba kluby o tom informovaly na svých webových stránkách.

O Kapku lepší hokej

20letá opora Havlíčkova Brodu sehrála poslední zápas 7. října loňského roku. Od té doby druhá liga stojí a s největší pravděpodobností se už v letošní sezoně nerozjede. Zájem z Chance ligy tak Cachnín pochopitelně vítá.

„Richard nám byl doporučen a nabídnut Havlíčkovým Brodem. Takhle přesně bylo míněno Memorandum podepsané mezi kluby Kraje Vysočina o spolupráci,“ pochvaluje si jednatel jihlavského klubu Bedřich Ščerban.

„Jde o premiérový rok spolupráce, ještě potřebujeme doladit jednotlivé body a dovést je do funkčnosti, ale jedním z bodů je snaha o udržení talentů v kraji a omezení odchodu hráčů do jiných krajů,“ doplňuje šéf Dukly.

Cachnín v minulém ročníku dostal větší příležitost v A-týmu Bruslařů a trenérům se odvděčil 33 body (12+21) ve 41 utkáních. Na výborné výkony navázal i na startu této sezony, když v pěti zápasech nasbíral pět bodů (3+2).

Jméno Cachnín se v Dukle objeví znovu po 19 letech

Teď by se rád prosadil i o patro výš, kde ho čeká velká premiéra. „Ríšu známe, měli jsme ho na krajských srazech a akcích. Zájem o něj jsme měli už dřív, ale až nyní to vyšlo,“ říká Ščerban na adresu talentovaného hokejisty.

V jihlavském kádru se jméno Cachnín objeví znovu po dlouhých devatenácti letech. Šikovný útočník je synem Richarda Cachnína, jenž hrával za Duklu na přelomu tisíciletí. Za čtyři sezony nastoupil celkem ke 173 zápasům.

Foto: hcdukla.cz

Spolupráci si pochvalují i v Havlíčkově Brodě. „Věřím, že je to začátek hlubší a dlouhodobější spolupráce. Ta fungovala ze strany Dukly směrem k nám po celou sezonu skvěle, když nám výrazně pomáhali Ondřej Chaloupek s Kryštofem Hralou,“ hlásí manažer David Kozlík mladší.

„Teď chceme, aby byla pomoc vzájemná. Je to výsledek naší práce s trenérem Konečným. Nechceme se spokojit s druhou ligou a chceme pracovat dál. Zároveň je to motivace pro všechny kluky, že si mohou výkony v Havlíčkově Brodě vybojovat šanci v první lize,“ dodává.

Soupiska HC Dukla Jihlava

Brankáři:
Jan Brož, Tomáš Fučík, Ondřej Chaloupek, Filip Maláč, Maxim Žukov (k týmu se připojí začátkem února).

Obránci:
Vlastimil Bilčík, Daniel Bukač (po operaci začíná s tréninkem), Tomáš Černý, Adam Dvořák, Filip Eliáš, Daniel Kolář, Daniel Krenželok, Lukáš Mareš (po operaci), Jan Strejček, Jan Zedek.

Útočníci:
Vítězslav Brož (lehčí zranění), Richard Cachnín, Tomáš Čachotský, Patrik Čermák, Jiří Fronk, Tomáš Harkabus, Tomáš Havránek, Tomáš Chlubna, Jakub Illéš, Tomáš Jiránek, Miroslav Juda, Peter Lichanec (po zranění), Joshua James Mácha (střídavý start z Olomouce), Matěj Pekr, Michal Poletín, Josef Skořepa, Matěj Zadražil.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz