Ševc rozhodil sítě v zahraničí. Tohle je TOP 5 posil Mladé Boleslavi

Juhamatti Aaltonen | Foto: Facebook Mikkelin Jukurit

Bruslaři po nevýrazné sezoně, kdy skončili celkově desátí, značně obměnili kádr. Sportovní ředitel Martin Ševc se nedržel zpátky, v cizině ulovil zajímavá jména. Kdo se má zařadit mezi nové lídry Mladé Boleslavi?

Zach Osburn (O, 26 let) 

Minulá sezona: Michalovce (Slovensko), 65 zápasů, 16+20

Kreativní bek s kvalitní střelou a bruslením, ještě k tomu pravák. Osburn by po odchodu Alexe Lintuniemiho měl dirigovat přesilové hry – ve slovenských Michalovcích ostatně sbíral body ve velkém. Dřív působil rok v Itálii, za mořem to dotáhl nejdál do farmářské AHL.

Filip Pyrochta (O, 26 let)

Minulá sezona: Lulea HF (Švédsko), 62 zápasů, 3+5

Člen širšího reprezentačního kádru se v extralize objeví po dvou sezonách na severu. Štace ve Finsku a Švédsku ho herně posunuly, nabyté sebevědomí teď hodlá zúročit v zelenobílých barvách. A Bruslaři věří, že naváže na svou bývalou produktivitu.

Matti Järvinen (Ú, 33 let)

Minulá sezona: HPK (Finsko), 45 zápasů, 12+16

Třiatřicetiletý centr vykazoval ve finské lize dlouhodobě solidní čísla, před čtyřmi lety dokonce dosáhl na hranici 40 kanadských bodů. Vzhledem k jeho fyzickým parametrům (195 cm, 97 kg) se čeká, že zvedne důraz v předbrankovém prostoru, kde měla Boleslav minulý rok problémy.

Pavol Skalický (Ú, 27 let)

Minulá sezona: TPS Turku (Finsko), 46 zápasů, 5+8

Návrat ztraceného syna. Slovenský power forvard se z extraligy odrazil vstříc působení v Raumě, se kterou v roce 2021 oslavil mistrovský titul. Uplynulý ročník Skalickému každopádně z individuálního ani týmového hlediska příliš nevyšel, najde ve známém prostředí svou střeleckou fazonu?

Juhamatti Aaltonen (Ú, 38 let)

Minulá sezona: Jukurit (Finsko), 51 zápasů, 10+24

Trojnásobný šampion finské ligy, mistr světa, majitel bronzové medaile z olympijských her... Nestává se často, aby hráč podobného kalibru zakotvil v Česku. Celá soutěž ve zkušeném Aaltonenovi získala velkou osobnost, na sklonku kariéry navíc stále nepatří do starého železa. Vhodný mentor pro mladé hráče Bruslařů.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz