Skokan roku Haas po titulu: Co víc si můžeme přát? Víkend bude těžký

Oskar Haas | Foto: Markéta Křížová

Po těžké sezoně ve Frýdku-Místku se Oskar Haas společně s dvěma parťáky vrátil do juniorky Třince, aby jí jako overage hráč pomohl získat titul. A povedlo se! Haas suverénně ovládl produktivitu play off s 29 body, navíc hattrickem zařídil obrat v závěrečném šestém finále na ledě Komety.

Oskare, jaké jsou pocity po zisku titulu?
Neskutečný, každý jsme tam nechali všechno, co v nás bylo. Vrátili jsme se do série ze stavu 0:2, ještě tady v Brně... Klobouk dolů před celým týmem.

Proč jste museli zápasy otáčet?
Prostě to tak vždycky vyplynulo ze situace, že jsme prohrávali a museli dotahovat. Naštěstí ta naše síla v útoku byla opravdu velká, takže jsme si s tím vždycky poradili.

„Neskutečný, každý jsme tam nechali všechno, co v nás bylo.“

A otáčeli jste i série. V semifinále proti Karlovým Varům vám bylo za stavu 0:2 asi nejhůř.
Určitě. Prohráli jsme oba zápasy u nás a jeli do Varů. Nebylo to lehké, ale myslím, že v takových chvílích se vždycky ukáže tým. Když jsme potřebovali, tak jsme prostě zabrali. Neměli jsme tu cestu play off vůbec lehkou.

Oskar Haas

Oskar Haas | Foto: Markéta Křížová

Nehrálo v tom roli drobné podcenění? Do play off jste šli jako vítěz nadstavby.
Podle mě vůbec. Já jsem s klukama nebyl celou sezonu, takže to nemůžu moc hodnotit, ale z mého pohledu určitě ne. To je prostě hokej. Vary u nás byly fakt dobré a dá se říct, že nás v těch dvou zápasech přejely. Pak jsme u nich zabrali a teď máme tuhle zlatou medaili.

Čím jste Kometu udolali? Taky prožívala skvělou sezonu...
Jo, musím říct, že fakt byli taky silní. Hlavně měli v obraně vysoké a silné kluky, a my jsme si s tím museli poradit. Myslím, že jsme si s tím poradili dobře.

Stejně jako s brankářem Janem Kavanem. Nejdřív vypadal jako zeď a zdálo se, že ho nedokážete prolomit. Za první dva zápasy pustil jen gól. Co jste si v tu chvíli říkali?
Já musím říct, že na tohle mám dobrou povahu a nic si z toho nedělám. V kabině jsme si říkali, že 0:2 v sérii na čtyři vítězné vůbec nic neznamená. Že můžeme čerpat inspiraci z našeho áčka se Spartou, to bylo něco neskutečného.

Naopak na vašem titulu mají nakonec podíl oba brankáři, David Skácel finále senzačně dochytal...
Jo, musím říct, že Skáca plnil roli dobré dvojky a teďka to neskutečně zavřel. Zvlášť když jsme na konci hráli oslabení tři na pět. Klobouk dolů před ním.

„V kabině jsme si říkali, že 0:2 v sérii na čtyři vítězné vůbec nic neznamená. Že můžeme čerpat inspiraci z našeho áčka se Spartou, to bylo něco neskutečného.“

Vypadal úplně v klidu, jako kdyby chytal desáté kolo základní části.
Jo jo (usmívá se). On má taky v tomhle dobrou povahu a poradil si s tím fakt super.

Poslední zápas jste vy rozhodl svým hattrickem. Jaké to byly góly?
První byl z nájezdu. Při druhém se hrálo čtyři na čtyři a trošku se to otevřelo, tak jsem to zkusil a padlo to tam. A třetí? To bylo v přesilovce pět na tři, trošku z takové nekombinace, ale naštěstí to tam padlo.

Oskar Haas

Oskar Haas | Foto: Markéta Křížová

Loni jste taky došli do finále, ale tam jste schytali facku 0:4 od Sparty. V čem jste udělali progres?
Musím říct, že jsme měli hlavně sílu v útoku. Minulý rok nám to trošku vybraly osmnáctky, letos nám taky chyběli Siki (Petr Sikora) a Mrďas (Radim Mrtka), ale ta síla byla fakt cítit. Hlavně v útoku jsme byli hodně dobří.

Vy jste se vrátil do juniorky z Frýdku-Místku, kde jste naopak hráli o záchranu. A teď slavíte titul. To je pěkný obrat, že?
Ve Frýdku to ze začátku byla katastrofa, ale naštěstí jsme to zachránili, za což jsme byli všichni šťastní. Teďka jsme si s Michalem Ramikem a Adamem Cedzem říkali, že jsme takoví skokani roku. Hráli jsme o padáka a teď máme titul (směje se). O to je to pro nás ještě cennější.

„Co víc si můžeme přát než vyhrát pohár, ještě tady v Brně před lidmi. Byli neskuteční.“

Krásně jste s Michalem zakončili svoje prodloužené juniorské kariéry, viďte?
Stoprocentně. Co víc si můžeme přát než vyhrát pohár, ještě tady v Brně před lidmi. Byli neskuteční.

Tleskali jste jim, užívali jste si paradoxně i jejich brněnský chorál na konci.
Jo, protože po nás neřvali a neuráželi nás. Říkali jsme si, že jim taky poděkujeme, protože vytvořili parádní kulisu.

Jaké budou oslavy?
No, máme před sebou víkend. Ten bude těžký... Uvidíme, něco vymyslíme (směje se).

Oskar Haas (uprostřed)

Oskar Haas (uprostřed) | Foto: Markéta Křížová

„Užijte si hokejové MS s Tipsportem! Stačí jen začít, získat 500 Kč zdarma a hrát soutěže o ceny za 33 milionů!“

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz