Tábor znovu lovil v Klatovech, tentokrát přetáhl útočnou oporu

Foto: hctabor.com

6. července 2020, 12:13

Marek Hedbávný

Ve druhé lize se na trase Klatovy → Tábor zrodil další zajímavý přesun. Týden nato, co Kohouti oznámili příchod brankáře Kristiána Koláře, představili jako novou posilu i mladého útočníka Jana Matiáška.

O Kapku lepší hokej

Matiášek byl v uplynulém ročníku šestým nejproduktivnějším hráčem Klatov: ve 37 zápasech jim pomohl 32 body (11+21). Kromě toho osmkrát nastoupil za plzeňskou juniorku (8 zápasů, 1+3), v říjnu navíc zažil extraligový debut a jednou nastoupil v Lize mistrů. 

Teď se vrací na jih Čech.

Ne však do rodného Písku, ale do ambiciózního Tábora, který před blížící se sezonou přivedl silného sponzora a v horizontu několika let chce postoupit do Chance ligy.

„Po předčasném konci minulé sezony se mi ozval pan Volena s tím, jestli bych neměl zájem hrát za Tábor. Nijak dlouho jsem se nerozhodoval a jeho nabídku vřele přijal. Moc se do Tábora těším," hlásí Matiášek na stránkách Kohoutů.

„Tábor má ambice, výborné zázemí a hlavně se mi líbí, jaká atmosféra tady na hokeji panuje."

„Tábor má ambice, výborné zázemí a hlavně se mi líbí, jaká atmosféra tady na hokeji panuje a kolik chodí na zápasy lidí," vysvětluje, proč míří z Klatov ke konkurenci.

„Z Klatov jsem chtěl odejít i proto, že by pro mě bylo těžké se v příští sezoně prosadit do áčka Plzně," uvědomuje si někdejší mládežnický reprezentant.

„V kariéře se chci postupně posouvat výš a Tábor vnímám v tomto směru jako dobrou příležitost. Navíc bydlím v Písku, takže je příjemné i to, že to mám domů blízko a nebudu muset být někde sto kilometrů od domova. Všechno mi to dává smysl," říká v rozhovoru pro hctabor.com.

Foto: Karel Švec, cslh.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz