Tělo říká, že je čas. Orpik se loučí, majitel dvou Stanley Cupů ukončil kariéru

V NHL odmakal 1035 zápasů a coby obránce posbíral 194 bodů. Další starty, góly či nahrávky přidal Brooks Orpik v play off, zejména sezony 2008-09 a 2017-18 byly v případě amerického bojovníka mimořádné – s Pittsburghem a Washingtonem totiž slavil triumfy ve Stanley Cupu. Další úspěchy už ovšem nebudou. „Tělo říká, že je čas na změnu," uvedl Orpik na stránkách Capitals.

Nový fanshop

Zkušený obránce oficiálně ukončil kariéru, tenhle krok se objevoval ve spekulacích delší dobu. Orpik měl totiž zdravotní potíže a především s ohledem na ně se rozhodl opustit vrcholový hokej. „Měl jsem štěstí, že jsem tolik let mohl dělat nejlepší práci na světě. Teď budu věnovat víc času rodině," poznamenal.

Osmatřicetiletý rodák ze San Francisca vstoupil do NHL v sezoně 2002-03. Začínal na farmě Penguins, poté dostal příležitost v prvním týmu Pittsburghu. Po jedenácti sezonách u Tučňáků podepsal jako volný hráč pětiletou smlouvu s Washingtonem, která je právě v cíli. Novou už populární Orpik neuzavře...

„Děkuji Washington Capitals a Pittsburgh Penguins za to, že jsem mohl hrát proti nejlepším hokejistům planety. Budu navždy vděčný za vzpomínky, které mi hokej dal," vzkázal. Vedle zmíněných Stanley Cupů si Orpik připsal také velký úspěch s americkou reprezentací, na olympiádě ve Vancouveru 2010 pomohl vybojovat stříbrné medaile.

Ostřílený bek reprezentoval i na dalších hrách v Soči, v letech 2006 a 2010 si vyzkoušel mistrovství světa dospělých. Zdravotní potíže ho na celou sezonu 2004-05 vyřadily mimo aktivní hokej, ale Brooks se dokázal vrátit a ještě v uplynulém ročníku sehrál za Capitals 53 soutěžních duelů. 

Loni s týmem Washingtonu vybojoval Stanley Cup, což je největší úspěch v historii organizace. „Během působení v lize ztělesňoval Brooks tvrdou práci. Na spoluhráče měl obrovský vliv při hokeji i mimo led. Chceme mu poblahopřát k úžasné kariéře. Brooksovi, jeho ženě Erin, dcerám Harlow a Brooklyn přejeme všechno nejlepší," uvedli zástupci Capitals v prohlášení.

Odchodu parťáka lituje také Alexander Ovečkin, který s Orpikem válel v jednom dresu posledních pět let. „Byl pro nás skvělým lídrem a ohromně důležitým hráčem, abychom vyhráli Stanley Cup. Bude nám chybět v kabině i na ledě. Byl nejen skvělým obráncem, ale i výborným člověkem. Jsem rád, že jsem si s ním mohl zahrát," vzkázal ruský útočník na stránkách Capitals.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz