Vervu k výhře nasměroval Pavelka: Nesklopili jsme hlavy. Co říká na Kýhose?

Foto: Jan Jindra, hcverva.cz

Litvínov po nepříjemné porážce na ledě Zlína zabral a doma přehrál Vítkovice jasně 6:2. Vítěznou branku stejně jako v úterním utkání proti Karlovým Varům vstřelil obránce Tomáš Pavelka, který na severu Čech hostuje z pražské Sparty.

HokejkaSHOPvanoce

Chemici zápas i přes počáteční aktivitu nezačali úplně dobře a od třetí minuty prohrávali po zásahu Dominika Lakatoše. Ještě před první sirénou ale jednoduchou akci zakončil nejproduktivnější hráč Severočechů Richard Jarůšek a krátce po startu druhé třetiny strhl vedení na stranu domácích František Lukeš.

Přesně v polovině duelu sice Vítkovice srovnaly zásluhou Jana Schleisse, to však bylo z hostující strany vše. Dvě a půl minuty nato se prosadil Tomáš Pavelka a od té doby už puky ze sítě lovil pouze Daniel Dolejš.

„Byla to práce celé pětky. Ríša stál dobře před bránou a Sam mi to tam hodil, já jsem si jenom sjel z kruhu. Nebyla to jenom moje zásluha. Zaplaťpánbůh za to, že to tam padlo,“ vypráví Pavelka.

„Nebyla to jenom moje zásluha. Zaplaťpánbůh za to, že to tam padlo.“

Pro černožluté je nedělní výhra proti Rideře nejvyšší v dosavadním průběhu sezony. „Myslím, že nám hodně pomohlo, že jsme hráli doma. Dostali jsme klid na hokejky a bylo to znát. Abych řekl pravdu, ani nevím, kdy se to lámalo. Přišlo mi, že jsme hráli celou dobu stejně trpělivě a ze všech šancí jsme dali šest gólů,“ pokračuje rodák z Ostravy.

Mužstvo tak opustilo poslední místo tabulky, na které kleslo po pátečním nezdaru proti Zlínu. „Nemyslím si, že bychom to nějak zabalili a sklopili hlavy. Nevypadalo to tak. Postavili jsme se tomu čelem a všichni ukázali dobrý výkon. Je jenom dobře, že jsme se odlepili ode dna,“ tvrdí šestadvacetiletý obránce.

Foto: Edvard Beneš, hcverva.cz

Verva získala po rezignaci Jiřího Šlégra šest bodů z devíti možných, zlepšený výkon navíc převedla i na ledě konkurenčních Beranů. „Systém si musel chvíli sednout. Trenéři ho do nás hučí už trochu déle než jen poslední zápasy. Myslím, že teď se to docela projevilo a tím se hra zvedla.“

Klub hned po vítězném zápase s Ostravany oznámil jméno nového kouče, jímž bude Vladimír Kýhos. „V šatně jsem ho ještě neviděl. Vím, že působil v extralize, ale osobně se s ním neznám. Myslím, že jeho bývalá manželka mě tady v Litvínově stříhala,“ říká Pavelka s úsměvem.

„Vím, že působil v extralize, ale osobně se s ním neznám. Myslím, že jeho bývalá manželka mě tady v Litvínově stříhala.“

„Jako hráči nemůžeme hledět na trenéra,“ dodává už s vážnou tváří. „Musíme odvádět tu práci, co po nás chce zrovna ten, kdo za námi na střídačce stojí.“

Litvínov zároveň v neděli avizoval, že Pavelka u týmu zůstane minimálně do konce prosince. Kam povedou další kroky důležitého obránce?

„To rozhodnutí není úplně na mně. Záleží na tom, jestli mě Sparta uvolní, nebo ne. Zatím jsem domluvený, že tady budu do konce prosince, a co se stane potom, nemůžu řešit. Z vlastní zkušenosti vím, že když to začnu řešit, akorát si tímzaneřádím hlavu a moje výkony půjdou dolů,“ uzavírá.  

Foto: Jan Jindra, hcverva.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz