Vykoukal vulgárně urážel sudí! Dostal stopku a zaplatí pokutu

Foto: Dalibor Kachlík, skkadan.cz

Prostějovský sportovní manažer Jiří Vykoukal pyká za vulgární urážky rozhodčích při zápase Chance ligy s Jihlavou, disciplinární komise Českého hokeje ho potrestala zastavením činnosti na pět utkání a navrch finanční pokutou ve výši dvou tisíc korun.

Aplikace Tipsport extraligy

K incidentu došlo v závěrečných sekundách utkání, kdy hostující Matěj Pekr pečetil jihlavské vítězství 5:3 trefou do odkryté klece. Vykoukal byl přesvědčen, že brance předcházel faul na Dominika Hrníčka a vzhledem k tomu, že už dřív nebyl spokojený s výkonem hlavních arbitrů Jiřího Ondráčka a Filipa Vrby, neudržel nervy na uzdě.

Prostějovský funkcionář zasypal oba rozhodčí sprškou vulgárních urážek. Domácí lavička za to nejdřív vyfasovala menší trest za nesportovní chování, následně musel být Vykoukal dokonce vykázán s trestem do konce utkání. „Trest byl uložen za vulgární nadávky: Vym*danci zas*aní, ko*oti atd.," zanesli sudí do oficiálního zápisu o utkání.

„Jiří Vykoukal se svým jednáním dopustil porušení povinnosti chovat se při výkonu funkce ukázněně, nepodrývat autoritu ani jinak nenarušovat roli rozhodčích. A nedodržel pravidla stanovená v etickém kodexu sportovního trenéra vydaném Unií profesionálních trenérů ČOV a disciplinární komise ČSLH," uvedla svazová disciplinárka.

Vykoukal prostřednictvím písemného sdělení popisoval své pocity ze způsobu řízení zápasu, při své současné komplikované finanční situaci způsobené zpožděním výplat ze strany klubu apeloval na přiměřenost případného trestu a navíc disciplinárku vyzval, aby při rozhodování o výši trestu vzala v úvahu rovněž své rozhodnutí ze září.

Tehdy hrál Prostějov na jihlavském ledě, kde pořádající klub nezajistil lékařský dozor, a tak zraněnému Michalu Gagovi musel poskytnout první pomoc až záchranář zdravotnické služby. Jihlava se podle Vykoukala svým jednáním dopustila ohrožení lidských životů, dostala za to pokutu 50 tisíc korun a podmínečně jí byl uzavřen stadion.

Jiří Vykoukal od Josefa Řezníčka a spol. obdržel dvoutisícovou pokutu a stopku na pět zápasů, během nichž nesmí být přítomen na hráčské lavici ani vykonávat jakoukoliv jinou činnost. Disciplinárka přihlédla k tomu, že nebyly shledány přitěžující okolnosti spočívající v obdobném jednání, kterých by se dopustil v uplynulých dvou letech.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz